Dior - kolekcja damska jesień-zima 2015/16

Z każdą kolejną kolekcją marki Christian Dior, przekonujemy się, że wybór Rafa Simonsa na stanowisko dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody był jak najbardziej trafiony. W wiosenno-letniej kolekcji projektant dał nam kolejny popis swoich możliwości, prezentując kolekcję, będącą doskonałym połączeniem nowoczesnego krawiectwa i klasycznego charakteru marki Dior. Tym samym udowodnił, że jest nie tylko dobrym, świadomym własnego stylu projektantem, ale również twórcą, który z szacunkiem podchodzi do tradycji znanej francuskiej marki. Projekty już od kilku sezonów to nowoczesne formy utrzymane w dekadenckim stylu. Projektant przedstawił modernistyczną wersję klasyków sprzed wieków. Dzięki temu stworzył nową jakość, świeże i jakże proste i wysublimowane formy.


Kolekcja jesień-zima 2015/16, jak powiedział sam projektant, utrzymana jest z dala od ogrodów i kwiatów, za to bliżej kobiety wyzwolonej, demonicznej i seksownej, co zostało zaprezentowane dzięki użyciu lateksu i majestatycznej czerni wspartej o jesienną paletę kolorów. Wśród propozycji marki znajdziemy czarne asymetryczne sukienki, spódnice, sukienki i tuniki o linii A, klasyczne marynarki i płaszcze, dwurzędowe garnitury ze spodniami o długości 3/4, wełniane golfy oraz futrzane sukienki i płaszcze.

Bez względu na sezonowe trendy, dom mody Dior zawsze szanuje kobiecą sylwetkę, wydobywając z niej największe atuty oraz nadając jej niewinnego, subtelnego, a z drugiej strony odważnego charakteru. Stylowe połączenie obszernych fasonów, futurystycznych trendów z tradycyjnymi printami oraz dodatkami są dowodem na to, że przyszłość nie może istnieć bez przeszłości, a stylizacje łączące dwa, pozornie odległe rzeczywistości, wcale nie musza wywoływać efektu teatralności.

Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto