Dior - kolekcja damska jesień-zima 2016/17

Po odejściu Rafa Simonsa z domu mody Christian Dior wszyscy zastanawiali się co dalej. Kolekcję jesień-zima 2016/17 stworzyło studio Diora działające pod kierownictwem Lucie Meier i Serge Ruffieux. Twórcy kolekcji wprowadzili nieco świeżego ducha do paryskiej marki, choć dostrzec możemy rowniez znaczne podobieństwo do propozycji tworzonych przez Rafa Simonsa oraz odwołanie się do DNA marki widoczne szczególnie w płaszczach, kurtkach oraz dzianinach. Propozycje płaszczy to przede wszystkim projekty z dużymi klapami często spadającymi z ramion w różnych wariantach od klasycznych wełnianych po eleganckie futrzane z ozdobnymi kołnierzami z futra norek o linii prostej, swobodnej lub z mocno podkreslona talią. Wśród dzianin królowały golfy z fantazyjnymi, bufiastymi rękawami lub dopasowane z delikatnym suwakiem pod szyją.


W kolekcji dominują rowniez spódniczki mini o kształcie litery A, bądź wąskie ołówkowe, z wysoko zaznaczoną talią oraz sukienki z ramionami podkreślonymi szerokimi dekoltami w kształcie litery V, falbankami i marszczeniami - delikatny miszmasz.

Klasycznego charakteru całej kolekcji dodaje spokojna paleta kolorów, w której znalazły się m.in.: klasyczna czerń, biel, szarość, brąz, bordo wzbogacone o odcienie niebieskiego, soczystą żółć, ognisty pomarańcz, często połączonych na zasadzie kontrastu czerwieni z różem czy błękitem.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności