Dior - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Rafowi Simonsowi najwyraźniej po raz kolejny udało się przekonać właścicieli marki Dior do kwiatowej scenografii, gdyż jego wizję florystycznej dekoracji mogliśmy podziwiać podczas pokazu jego pierwszej kolekcji dla domu mody. Co za zbieg okoliczności, bowiem kolekcja damska na sezon wiosna-lato 2016 była ostatnią, pożegnalną kolekcją Rafa Simonsa dla paryskiego domu mody Dior. Belgijski projektant przywitał i pożegnał nas kwiatami w iście królewskim stylu, godnym marki Dior.


"Jest spokojnie i bardzo delikatnie – daleko od przesadzania. Nie chciałem upiększać. Dlatego myślałem o południu Francji – tęczach i prostych rzeczach" – tymi słowami opisywał swoją nową kolekcję Raf Simons.

Projektant w najnowszej kolekcji skupia się na eleganckich, prostych sylwetach. W jego projektach da się wyczuć wiktoriańskiego ducha, a także inspiracje południową Francją. Na paryskim wybiegu pojawiły się cienkie jedwabne szorty oraz top w kolorze czystej bieli, którym niekiedy towarzyszyły okrycia wierzchnie: długie marynarki czy kamizelki. Obok szortów znalazły się komplety odsłaniające brzuch z okrągłymi wycięciami, plisowane przewiewne spódniczki, bieliźniane sukienki na ramiączkach, jak również propozycje na chłodniejsze dni - jasne parki, swetry z grubym splotem, długie kamizele.

Kolorystyka kolekcji to klasyczne połączenie czerni i bieli wzbogacone o mocne akcenty kolorystyczne, takie jak intensywna czerwień, fuksję lub kobalt.

Kto zastąpią Rafa Simonsa na stanowisku dyrektora kreatywnego linii damskiej? Czekamy z niecierpliwością na informacje.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto