Dior - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Rafowi Simonsowi najwyraźniej po raz kolejny udało się przekonać właścicieli marki Dior do kwiatowej scenografii, gdyż jego wizję florystycznej dekoracji mogliśmy podziwiać podczas pokazu jego pierwszej kolekcji dla domu mody. Co za zbieg okoliczności, bowiem kolekcja damska na sezon wiosna-lato 2016 była ostatnią, pożegnalną kolekcją Rafa Simonsa dla paryskiego domu mody Dior. Belgijski projektant przywitał i pożegnał nas kwiatami w iście królewskim stylu, godnym marki Dior.


"Jest spokojnie i bardzo delikatnie – daleko od przesadzania. Nie chciałem upiększać. Dlatego myślałem o południu Francji – tęczach i prostych rzeczach" – tymi słowami opisywał swoją nową kolekcję Raf Simons.

Projektant w najnowszej kolekcji skupia się na eleganckich, prostych sylwetach. W jego projektach da się wyczuć wiktoriańskiego ducha, a także inspiracje południową Francją. Na paryskim wybiegu pojawiły się cienkie jedwabne szorty oraz top w kolorze czystej bieli, którym niekiedy towarzyszyły okrycia wierzchnie: długie marynarki czy kamizelki. Obok szortów znalazły się komplety odsłaniające brzuch z okrągłymi wycięciami, plisowane przewiewne spódniczki, bieliźniane sukienki na ramiączkach, jak również propozycje na chłodniejsze dni - jasne parki, swetry z grubym splotem, długie kamizele.

Kolorystyka kolekcji to klasyczne połączenie czerni i bieli wzbogacone o mocne akcenty kolorystyczne, takie jak intensywna czerwień, fuksję lub kobalt.

Kto zastąpią Rafa Simonsa na stanowisku dyrektora kreatywnego linii damskiej? Czekamy z niecierpliwością na informacje.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności