Dolce & Gabbana - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Kolekcja włoskiego domu mody Dolce & Gabbana na sezon wiosna-lato 2014 to ciąg dalszy fascynacji Sycylią. Przewijający się już od paru sezonów motyw sycylijskiej kultury, to nawiązanie do miejsca urodzenia jednego z projektantów. Trzeba przyznać, że wychodzi im to doskonale, a bogata historia wyspy jest praktycznie niewyczerpanym źródłem inspiracji. W najnowszej kolekcji projektanci wracają do epoki świetności greckiego imperium, gdy sycylijskie Syrakuzy były największym miastem zamieszkanym przez Greków. Materialne pozostałości starożytnej Grecji zostały żywcem przeniesione na tkaniny, dodatki i ozdoby - sukienki zdobią szkice świątyni w Selinunte, obcasy sandałów zmieniają się w miniaturowe jońskie kolumny.


"Nieświadomy sen o Sycylii.To tak jak jedziesz na wakacje do Syrakuz lub Taormina, oglądasz grecki teatr, a potem wracasz do domu i marzysz o tym.” – tak opisuje kolekcję Stefano Gabbana.

Kolejnym elementem kolekcji, na który trzeba zwrócić uwagę są efektowne, trójwymiarowe nadruki, w postaci doczepionych do sukienek kwiatów - hołd dla bogatej przyrody Sycylii. Wyspa słynie z biało-różowych kwiatów drzew migdałowych. Piękne motywy znajdziemy na zwiewnych sukienkach ,płaszczach oraz bluzkach. Miłośnicy baroku i bogatego designu Dolce & Gabbana nie zawiodą się i znajdą wśród propozycji marki dość oryginalne zdobienia do złudzenia przypominające najstarsze, złote monety, które niczym cekin pokrywają sukienki, ale również są pojawiają się jako klamry pasków, zdobią torebki i buty oraz stanowią efektowna biżuterię. Przepychu dodają nie tylko złote dodatki i biżuteria, ale również ekskluzywne materiały – lekkie, wyszywane jedwabie, koronki, grube żakardy, a nawet futra.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności