Dolce & Gabbana - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Kolekcja włoskiego domu mody Dolce & Gabbana na sezon wiosna-lato 2015 została przeniesiona z dobrze nam znanej Sycylii do Hiszpanii. Przewijający się już od paru sezonów motyw sycylijskiej kultury nawiązujący do miejsca urodzenia jednego z projektantów oddał tym razem pierwszeństwo kulturze hiszpańskiej mającej wpływ na styl włoskiej wyspy.


Według Domenico Dolce i Stefano Gabbana historia tych dwóch regionów splotła się w przeszłości na wystarczająco długi okres, aby bez większego wysiłku wskazać podobieństwa w ich obyczajowości czego możemy doszukać się w muzyce, kuchni, religii, a nawet w różnego rodzaju ornamentach. Kierując się tym tokiem myślenia kreatorzy stworzyli kolekcję w której występują charakterystyczne dla hiszpańskojęzycznej części Półwyspu Iberyjskiego elementy kultury, stąd też cała kolekcja składa się z elementów garderoby, intensywnie nawiązujących swoim projektem i zdobieniami do cech typowych dla kultury Hiszpanii.

Jedną z najbardziej frapujących propozycji są żakiety, które swoim designem przypominają wygląd matadorskiej marynarki. Wykonano je z satyny, a ozdobiono pięknymi haftami lub brokatem. W kolekcji znajdziemy również czarne, wykończone koronkowym zdobieniem spódnice o długościach midi i mini, ciemne, ozdobione aksamitnymi haftami garsonki.

Bogaty deseń to myśl przewodnia zestawienia Dolce & Gabbana w sezonie wiosna-lato 2015. Każda z zaprezentowanych sylwetek została niemalże bajkowo ozdobiona a wspomniane okraszenia strojów dopracowano z największą starannością, dzięki czemu podziwianie kolekcji sprawia widzowi estetyczną ucztę i przenosi w rejony energetyzującej i tętniącej życiem Hiszpanii. Dodatkowo w południowym klimacie utrzymana jest kolorystyka ubrań, występujące barwy są mocne i zdecydowane. Projektanci marki Dolce&Gabbana już nieraz udowodnili, że tworzenie baśniowych kolekcji opanowali do perfekcji. Kolekcja wiosna-lato 2015 to kwintesencja kobiecości i zmysłowości.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności