Dolce & Gabbana - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Kolekcja włoskiego domu mody Dolce & Gabbana na sezon wiosna-lato 2015 została przeniesiona z dobrze nam znanej Sycylii do Hiszpanii. Przewijający się już od paru sezonów motyw sycylijskiej kultury nawiązujący do miejsca urodzenia jednego z projektantów oddał tym razem pierwszeństwo kulturze hiszpańskiej mającej wpływ na styl włoskiej wyspy.


Według Domenico Dolce i Stefano Gabbana historia tych dwóch regionów splotła się w przeszłości na wystarczająco długi okres, aby bez większego wysiłku wskazać podobieństwa w ich obyczajowości czego możemy doszukać się w muzyce, kuchni, religii, a nawet w różnego rodzaju ornamentach. Kierując się tym tokiem myślenia kreatorzy stworzyli kolekcję w której występują charakterystyczne dla hiszpańskojęzycznej części Półwyspu Iberyjskiego elementy kultury, stąd też cała kolekcja składa się z elementów garderoby, intensywnie nawiązujących swoim projektem i zdobieniami do cech typowych dla kultury Hiszpanii.

Jedną z najbardziej frapujących propozycji są żakiety, które swoim designem przypominają wygląd matadorskiej marynarki. Wykonano je z satyny, a ozdobiono pięknymi haftami lub brokatem. W kolekcji znajdziemy również czarne, wykończone koronkowym zdobieniem spódnice o długościach midi i mini, ciemne, ozdobione aksamitnymi haftami garsonki.

Bogaty deseń to myśl przewodnia zestawienia Dolce & Gabbana w sezonie wiosna-lato 2015. Każda z zaprezentowanych sylwetek została niemalże bajkowo ozdobiona a wspomniane okraszenia strojów dopracowano z największą starannością, dzięki czemu podziwianie kolekcji sprawia widzowi estetyczną ucztę i przenosi w rejony energetyzującej i tętniącej życiem Hiszpanii. Dodatkowo w południowym klimacie utrzymana jest kolorystyka ubrań, występujące barwy są mocne i zdecydowane. Projektanci marki Dolce&Gabbana już nieraz udowodnili, że tworzenie baśniowych kolekcji opanowali do perfekcji. Kolekcja wiosna-lato 2015 to kwintesencja kobiecości i zmysłowości.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto