Dsquared2 - kolekcja męska jesień-zima 2014/15

Markę Dsquared2 stworzyli bliźniacy Dean i Dan Caten z Ontario, których od najmłodszych lat fascynowała moda. Tuż po osiągnięciu pełnoletniości rozpoczęli studia w "Parsons The New School for Design” w Nowym Jorku. Niedługo po tym stworzyli DEanDAN – pierwszą, autorską kolekcję damską. Nie minęło dużo czasu by upomniała się o nich europejska stolica mody – Mediolan. Pracowali tam jako projektanci domów mody Versace i Diesel. Z męską kolekcją zadebiutowali w 1994 roku, a świat mody przyjął ich z otwartymi rękami. Konsekwentna droga "pod prąd”, wbrew zasadom i modowym regułom spowodowały, że marka Dsquared2 zdobyła ogromne uznanie na całym świecie. Od samego początku istnienia marki, pokazy Dsquared2, to nie tylko zwykły wybieg i chodzące po nim modelki czy modele, ale przede wszystkim wielkie widowisko z  fantastyczną scenografię i muzykę. I tak było w tym przypadku.


Kolekcja męska Dsquared2 na sezon jesień-zima 2014/15 podobnie, jak damska jest dość kontrowersyjna. Tym razem projektanci, przenieśli nas na oddział szpitala psychiatrycznego o zaostrzonym rygorze. Projekty to przede wszystkim połączenie czerni z energetyzującym pomarańczem. Pikowane pomarańczowe kurtki, bluzy idealnie kontrastują z czernią klasycznych garniturów, sportowych bluz czy koszul. Wśród propozycji nie mogło zabraknąć denimu, z którym marka jest już trwale związana. Nie występuje on jednak jedynie w postaci całych części garderoby, kurtek, bluz czy spodni, ale pełnił także rolę detali np. dżinsowe rękawy lub górne części w idealnie skrojonych marynarkach. Większość projektów - bluz, koszul i kurtek opatrzonych jest napisem "Caten Penitentiary", "Dsquared2 Penitentiary" oraz "Dsquared2 Cell Block No 24689". Obok projektów dla typowego buntownika, a w tym przypadku strażnika pilnującego porządku, w kolekcji nie zabrakło również klasyki, perfekcyjnych płaszczy i kurtek w różnych wersjach, od wełnianych czy skórzanych po satynowe. Natomiast czarny smoking przerobiono na kombinezon, nic w tym dziwnego, przecież projektanci w każdym detalu pamiętali o podkreśleniu charakteru kolekcji.

Kolekcja stworzona przez Dean’a i Dan’a zdecydowanie nie trąci nudą, ale jednocześnie wpisze się do historii marki jako jedna z lepszych. Należy zdać sobie jednak sprawę, że nawet przeciętne produkty braci Caten trzymają często poziom nie do osiągnięcia dla niektórych marek.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności