Dsquared2 - kolekcja męska wiosna-lato 2015

Męska kolekcja włoskiej marki Dsquared2 bez wątpienia wpisuje się w tegoroczne trendy kolorystyczne. Modne w tym sezonie intensywne kolory zdominowały mediolański wybieg. Soczysty róż, cytrynowa żółć, energetyzujący błękit, intensywny pomarańcz i fiolet, to właśnie dzięki tym kolorom kolekcja osiągnęła niezwykle oryginalny styl. W kolekcji męskiej wiosna-lato 2015 bracia Caten sięgnęli po inspiracje do pop artu lat 80. – kierunku sztuki zapoczątkowanego w Wielkiej Brytanii, a rozsławionego przez dzieła artystów amerykańskich, przede wszystkim przez Andy’ego Warhola, znanego przede wszystkim z prostych i seryjnych kompozycji o wysokim kontraście kolorystycznym. Stąd tez na projektach widzimy m.in. charakterystyczny wizerunek Marilyn Monroe czy napis "Andy".


Obok projektów inspirowanych Warholem widzimy również odniesienia do innych artystow pop artu, jak Roy Lichtenstein, i Jasper Johns. Ich twórczość znalazła odzwierciedlenie w kolorowych kotach zdobiących sportowe bluzy, haftowanych aplikacjach zdobiących bluzy i spodnie oraz w napisach utrzymanych w stylu  graffiti na kurtkach, i spodniach. Obok artystycznych projektów pojawiły się również klasyczne kurtki, koszule, spodnie, szorty i płaszcze, a jak przystało na klasykę projekty te dominują w stonowanej kolorystyce. Żywe kolory w tej kolekcji reprezentują sportowe, lekkie kurtki, szorty i skórzane torby.

Kolekcja stworzona przez Dean’a i Dan’a zdecydowanie nie trąci nudą, ale jednocześnie nie wpisze się do historii marki jako jedna z lepszych. Należy zdać sobie jednak sprawę, że nawet przeciętne produkty braci Caten trzymają często poziom nie do osiągnięcia dla niektórych marek.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności