Elie Saab - kolekcja jesień-zima 2014/15

Każda kolekcja projektu Elie Saab zachwyca niezwykle kobiecymi krojami, misternymi zdobieniami, które nie odbierają kreacjom lekkości oraz dystyngowanym luksusem przejawiającym się zarówno w detalach jak i stosowanych materiałach. Kobieta libańskiego projektanta nie podąża za trendami, gdyż sama je ustanawia, jest otwarta na nowe kierunki w modzie, pewna siebie oraz świadoma swojej kobiecości. Z myślą o takiej kobiecie powstała również kolekcja na sezon jesień-zima 2014/15 - podczas jej paryskiej prezentacji wybiegiem zawładnęły modelki prezentujące stonowane stylizacje zainspirowane twórczością amerykańskiego malarza Marka Rothko.


Jego obrazy koncentrowały się na prostych emocjach – płótna najczęściej wypełniały nieliczne intensywne barwy, z niewielką ilością szczegółów. Stąd też w kolekcji pojawiły się przede wszystkim monochromatyczne zestawy utrzymane w czystych, intensywnych kolorach o silnej osobowości m. in bordo, fiolet, szmaragd i czerń.

Na dzień Elie Saab proponuje eleganckie komplety, płaszcze z futrzanymi kołnierzami, żakiety o architektonicznej konstrukcji zestawione e spodniami z wyższym stanem, koronkowe bluzki i liczne sukienki sięgające zwykle kolan. Wieczorem kobieta Eliego Saaba błyszczy odziana w cekiny, szyfony, wytworne koronki i futra. Jej subtelne kształty podkreślają dokładnie przemyślane prześwity, misternie uformowane i umiejscowione wstążki rypsu, a także praktycznie niewidoczne paski z delikatnej skóry.

Mówiąc o dodatkach nie sposób nie wspomnieć o prostych w formie torbach utrzymanych w monochromatycznej konwencji, zarówno w obszernej wersji do noszenia w ręku jak i nieco mniejszej, biżuteryjne torebki. Całość dopełniały delikatne skórzane paski oraz proste sandały na obcasie oraz krótkie botki.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności