Emilio Pucci - kolekcja jesień-zima 2015/16

Dyrektor kreatywny Peter Dundas po siedmiu latach współpracy z domem mody Emilio Pucci postanowił opuścić jego szeregi, a zaprezentowana podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody jesienno-zimowa kolekcja na 2015 rok była ostatnią, jaką Dundas stworzył dla Emilio Pucci. Nikogo wiec nie powinno dziwić, iż okrzyknięta została jedną z najlepszych w tym sezonie bowiem norweski projektant potraktował ją bardzo osobiście. Inspiracja dla Petera były znaki zodiaku i astrologia. Gwiezdna konstelacja w postaci haftów i nadruków pokryła proste, długie płacze, marynarki, szorty, peleryny oraz różnego rodzaju sukienki, zarówno te z dzianiny, jak również z weluru, jedwabiu czy szyfonu.


Wśród projektów proponowanych na sezon jesień-zima 2015/16 nie zabrakło również abstrakcyjnych wzorów, które w połączeniu z kolorystyką czerni i bieli przypominają projekty domu mody Emilio Pucci lat 50. szyfonowych zwiewnych sukienek, które silnie nawiązują do legendarnej estetyki mistrza Pucci.
Mocnym elementami kolekcji są kontrasty – zarówno tkanin, jak i kolorów. Te projekty tkwią jakby poza czasem, poza podziałem na modowe epoki, łącząc ze sobą różne, nie zawsze nawet współgrające kawałki różnych układanek. I, co zaskakujące, taki kolaż naprawdę się sprawdza.

I choć Peter Dundas, opuszcza dom mody Emilio Pucci to własnie dzięki niemu marka nabrała świeżości i naturalności, a projekty stały się też bardzkiej stonowane i wysublimowane. Kreacje Pucci okazały się bardzo pożądane wśród wszystkich kobiet które kochają zabawę modą. Peter Dundas został mianowany dyrektorem kreatywnym domu mody Roberto Cavalli.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności