Emilio Pucci - kolekcja jesień-zima 2015/16

Dyrektor kreatywny Peter Dundas po siedmiu latach współpracy z domem mody Emilio Pucci postanowił opuścić jego szeregi, a zaprezentowana podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody jesienno-zimowa kolekcja na 2015 rok była ostatnią, jaką Dundas stworzył dla Emilio Pucci. Nikogo wiec nie powinno dziwić, iż okrzyknięta została jedną z najlepszych w tym sezonie bowiem norweski projektant potraktował ją bardzo osobiście. Inspiracja dla Petera były znaki zodiaku i astrologia. Gwiezdna konstelacja w postaci haftów i nadruków pokryła proste, długie płacze, marynarki, szorty, peleryny oraz różnego rodzaju sukienki, zarówno te z dzianiny, jak również z weluru, jedwabiu czy szyfonu.


Wśród projektów proponowanych na sezon jesień-zima 2015/16 nie zabrakło również abstrakcyjnych wzorów, które w połączeniu z kolorystyką czerni i bieli przypominają projekty domu mody Emilio Pucci lat 50. szyfonowych zwiewnych sukienek, które silnie nawiązują do legendarnej estetyki mistrza Pucci.
Mocnym elementami kolekcji są kontrasty – zarówno tkanin, jak i kolorów. Te projekty tkwią jakby poza czasem, poza podziałem na modowe epoki, łącząc ze sobą różne, nie zawsze nawet współgrające kawałki różnych układanek. I, co zaskakujące, taki kolaż naprawdę się sprawdza.

I choć Peter Dundas, opuszcza dom mody Emilio Pucci to własnie dzięki niemu marka nabrała świeżości i naturalności, a projekty stały się też bardzkiej stonowane i wysublimowane. Kreacje Pucci okazały się bardzo pożądane wśród wszystkich kobiet które kochają zabawę modą. Peter Dundas został mianowany dyrektorem kreatywnym domu mody Roberto Cavalli.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto