Fendi jesień-zima 2019/20 - ostatnia kolekcja Karla Lagerfelda

Włoski dom mody Fendi poprzez prezentację najnowszej kolekcji na sezon jesień-zima 2019/20 uczcił niezrównaną kreatywność Karla i ponadczasową spuściznę jaką pozostawił po sobie wielki projektant. To nie był łatwy pokaz, zaledwie dwa dni po śmierci twórcy kolekcji w Mediolanie pokazano jego ostatnią kolekcję dla Fendi. Gdy tylko zaproszeni goście weszli na miejsce, od razu wyczuwalny był hołd, jaki złożył włoski dom mody zmarłem projektantowi. Nad wejściem na wybieg widniał odręczny napis "Love Karl", a na każdym miejscu znajdowała się wzruszająca karta, która upamiętniała jego śmierć i notatka ze szkicami ostatniej kolekcji Lagerfelda dla Fendi.


"Związek pomiędzy Karlem i Fendi jest najdłuższą historią miłosną w modzie, która będzie trwać w naszym życiu przez wiele lat. Jestem głęboko zasmucona jego odejściem i głęboko poruszona jego stałą troską i wytrwałością aż do samego końca. Kiedy zadzwoniliśmy kilka dni przed pokazem, jego jedyne myśli dotyczyły bogactwa i piękna kolekcji. To prawdziwy testament dla jego postaci. Będzie nam go bardzo brakowało" - napisała Silvia Venturini Fendi w notatkach programowych.

Wzruszające słowa Silvii Venturini Fendi wywołują niezwykle wzruszające emocje, tak trudne do zaakceptowania. Karl był prawdziwym wizjonerem, a dzięki swojej niezrównanej kreatywności, we współpracy z Silvią Venturini Fendi, sprawił iż Fendi jest dziś synonimem ponadczasowej jakości, mocnej tradycji i śmiałych, nieustających eksperymentów. Jego odejście oznacza niewyobrażalną stratę w Fendi.

Na mediolańskim wybiegu modelki z wielkim szacunkiem dla Mistrza dumnie spacerowały prezentując projekty utrzymane w stylu retro z wielkimi kokardami, spiczastymi, jedwabnymi koszulami zapinanymi na guziki wysoko w niepowtarzalnym stylu Lagerfelda i ożywionym monogramem "Karligraphy" z podwójnym F, który pojawia się na wszystkim, od rajstop i skarpet po body z golfem, koszule i futra.

Kolekcja jesień-zima 2019/20 wprowadziła nowe ujęcia niektórych wzorów sygnowanych przez Fendi, w tym nowo odświeżoną torebkę Baguette, która jest obecnie poddawana dużym naciskom z luksusowego domu, aby odzyskać nostalgiczną magię. To, co Lagerfeld robi najlepiej, to zachować równowagę nowoczesności i wyrafinowania: zaprezentowane sylwetki charakteryzowały mocne ramiona i wcięcie w talii.

Pokaz zakończył się owacjami na stojąco dla w hołdzie Karla oraz dla kreatywnej partnerki Silvii Venturini Fendi. Modelki przemierzające po raz ostatni wybieg wydawały się być na granicy łez. W finale pokazu brzmiał utwór David Bowie "Heroes". W sali zapadła ciemność, a na wideo pojawił się Lagerfeld, który szkicował swój pierwszy projekt z 1965 roku, pokazując, że w Fendi jego pamięć zawsze będzie żyła.

Można stanowczo powiedzieć, iż geniusz designu Lagerfelda nie zostanie prędko zapomniany.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności