Fendi - kolekcja damska jesień-zima 2014/15

Kolekcja Fendi jak zwykle jest dedykowana fanatycznym wielbicielkom futer. Miks futrzanych elementów, patchworku i wysokiej jakości wełny oraz perfekcyjna dbałość o detale składają się na luksusową kolekcję autorstwa dyrektora kreatywnego marki Karla Lagerfelda. Sam projektant opisał swoją kolekcję, jako - "Brutalna, poetycka, czysta..."


Sezon jesień-zima 2014/15 to inspiracje stylem militarnym, który mogliśmy zobaczyć również w kolekcjach domu mody Saint Laurent Paris oraz Balmain. U Karla przejawia się on w ciężkich parkach, klasycznych, futrzanych płaszczach z mocno podkreśloną talią oraz paletą barw, która została zestawiona z różową tkaniną, teksturą która przypomniała gwiezdną konstelacją, charakterystycznymi dla tego domu mody detalami z futra i fakturami, które graficznie przypominają kubistyczne dzieła sztuki. Futrzane propozycje to projekty w nieco innej fomie bo przypominajace patchwork, m.in. płaszcze, kurtki bomber jacket, topy, krótkie peleryny z ogromnymi futrzanymi kapturami oraz kołnierze, które stanowiły ozdobę ultranowoczesnych, oversize'owych form. Uzupełnieniem kolekcji były eleganckie, skórzane torebki oraz botki nad kostkę.

Ciekawym elementem kolekcji była futrzana maskotka. Uszyta z trzech rodzajów futra (norki, srebrnego lisa i białej kozy) maskotka przypomina Karla Lagerfelda, cesarza mody. "Karlito" bo taka jest oficjalna nazwa futrzaka ma na sobie ciemne okulary, czarny krawat oraz sztywny biały kołnierzyk i co najważniejsze posiada biały kucyk. Jej cena to 1685 dolarów i podobno jest już licząca ponad 600 nazwisk lista oczekujących. Te osoby nie marzą o niczym bardziej niż o tym, żeby do swojej torebki, najlepiej marki Fendi przywiesić podobiznę wielkiego projektanta. Trzeba przyznać, że gadżet jest stylowy i oryginalny wręcz idealny dla miłośników Karla Lagerfelda.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności