Fendi - kolekcja damska jesień-zima 2015/16

Tworzący dla włoskiego domu mody kreatywny duet - Karl Lagerfeld i Silvia Venturini Fendi, na jesień-zima 2015/16 proponują kolekcję inspirowaną twórczością szwajcarskiej artystki Sophie Taeuber-Arp.


Karl Lagerfeld do kolekcji do marki Fendi zawsze podchodził bardziej konstruktywistycznie niż dla Chanel - bardziej rygorystyczne, koncepcje, bardziej estetyczny postęp. Wyniki pracy są zatem często prostsze, mniej zabawne niż praca Lagerfelda dla Chanel. Cechuje się to przede wszystkim w jego podejściu do sztuki, jak i w wyrażaniu stylu marki Fendi. Geometria, zestawienia w bloki kolorystyczne widoczne na projektach jesienno-zimowej kolekcji to odzwierciedlenie prac Taeuber-Arp, uważanej za jedną z najważniejszych twórców abstrakcji geometrycznej 20. wieku. W tym samym czasie, jak Kazimierz Malewicz wymyślił kierunek w sztuce abstrakcyjnej zwany konstruktywizm, a następnie, w oparciu o podstawy programowe geometryczne, proste i abstrakcyjne kształty, Taeuber-Arp była pionierem dla samej siebie. Zatem świat pioniera Sophie jest czymś naturalnym w świecie pioniera Lagerfelda. Jej wizja sztuki konstruktywistycznej, w oparciu o zasady geometrii, zaowocowała w czyste linie i minimalistyczną innowację Karla. Idealnie skrojone płaszcze, sukienki i bluzki, spódnice z obszernymi kieszeniami, pikowane, puchowe kurtki i sukienki, czy skórzane projekty i futra, z których słynie Fendi cechowała prosta linia, minimalistyczne fasony i naturalne barwy, które nadawały dziełom Lagerfelda wrażenie monumentalnych, luksusowych kreacji.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności