Fendi - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Tworzący dla włoskiego domu mody kreatywny duet - Karl Lagerfeld i Silvia Venturini Fendi, na wiosnę i lato 2015 proponuje kolekcję inspirowaną kwiatem orchidei, architekturą głównej siedziby firmy - Palazzo della Civiltà Italiana jak i wczesnymi, metafizycznymi dziełami Giorgio de Chirico. Z tego też względu w najnowszej kolekcji, stanowiącej hołd złożony warsztatowi najlepszych kuśnierzy oraz nowoczesnym technologiom wykorzystywanym w modzie, ogromną uwagę przyłożono do detali. Będąca motywem przewodnim kolekcji orchidea na wybiegu zaprezentowana została w formie nadruków, misternych haftów, trójwymiarowych form nawiązujących do sztuki origami czy nawet biżuteryjnych zdobień naniesionych na torebki czy buty.


Paletę kolorystyczną kolekcji tworzą różne odcienie błękitu, czerni, bieli, szarości oraz brązu. Zaprezentowane na wybiegu dopasowane i płynne zarazem sukienki przed kolano, spodnie inspirowane bryczesami, kurtki pilotki, krótkie bluzki oraz plisowane spódnice wykonano przede wszystkim z doskonałych skóry, z których słynie Fendi, a także dżinsu, zamszu, szyfonu, tiulu oraz piór. Charakteru całości nadają dodatkowo fantazyjne printy, pionowe, wysmuklające sylwetkę cięcia, ażurowe konstrukcje oraz skórzane detale nawiązujące do kwiatowych inspiracji, które dojrzeć można również w wykończeniach butów oraz występujących w kilku rozmiarach toreb.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności