Film Anarchy Qπш Robert Kupisz lato 2015 by Marcin Tyszka

Przy okazji sesji wizerunkowej kolekcji Anarchy by QПШ Robert Kupisz lato 2015, powstał materiał filmowy dokumentujący współpracę fotografa i modeli na planie zdjęciowym. Film, który z założenia miał być typowym materiałem pr-owym, "making of sesji", w rękach Marcina Tyszki przemienił się w dzieło artystyczne.


Pomysłem na kampanię Anarchy był bunt. Zdjęcia obrazują ucieczkę pary rodzeństwa przed rzeczywistością i światem, który próbuje ich zaszufladkować, ocenić i ograniczyć. Dominują czerń, ręcznie farbowane szarości, skóry, zamki i naszywki charakterystyczne dla subkultur Jarocina 1980 r., który był inspiracją projektanta przy tworzeniu kolekcji Anarchy. Do stylizacji wykorzystano również odzież skórzaną z linii Qπш Forever, którą stanowią bestsellerowe produkty marki, utrzymane w typowej dla Kupisza stylistyce grunge.

Zamysłem Roberta Kupisza  było, aby ruchy i gesty modeli uchwycone w kadrze, przypominały dynamiczność tancerzy. "Zależało nam na tym żeby pokazać, że te ubrania są wygodne i można się w nich swobodnie poruszać. Sam prowadzę aktywny tryb życia. Jeżdżę w ubraniach mojej marki na rolkach, biegam, ćwiczę crossfit, dlatego wiem, że nadają się do takich sesji." – mówi Robert. "Kolekcja Anarchy jest bardzo buntownicza. Ten  bunt pokazujemy w subtelnej estetyce, bez makijażu. Zdjęcia robiliśmy na mokro w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu." – dodaje Marcin Tyszka.

Do kampanii zaangażowano Anatola Modzelewskiego, jednego z najbardziej rozchwytywanych modeli, który od kilku lat robi karierę na światowych wybiegach. "Jego niepokojąca uroda doskonale wpasowuje się w styl kolekcji. Zbuntowany, niepokorny, trochę tajemniczy – jest dokładnie, jak moje ubrania" – podkreśla Robert. Dla kontrastu zestawiono go z debiutantką Martą Wieczorek. "Anatol ma w sobie coś z arystokraty, a zarazem z łobuza. Marta to piękna i bardzo subtelna dziewczyna. Dlatego pomyślałem, że stworzą świetny duet."


Film Anarchy QПШ Robert Kupisz lato 2015 by Marcin Tyszka

Reżyseria: Marcin Tyszka
Montaż: Łukasz Żwirkowski
Model: Anatol Modzelewski / Panda Models
Modelka: Marta Wieczorek / Model Plus
Stylizacja: Magda Jagnicka
Makijaż: Marianna Yurkiewicz
Włosy: Michał Bielecki
Autor: Redakcja

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto