Film "Once Upon A Time” Karla Lagerfelda dla Chanel

Z okazji setnej rocznicy otwarcia pierwszego butiku marki Chanel, który projektantka otworzyła w nadmorskim miasteczku Deauville w 1913 roku, Karl Lagerfeld stworzył krótkometrażowy film "Once Upon A Time” o rewolucyjnej dyktatorce stylu, Coco Chanel, z Keirą Knightey w roli głównej. Premiera filmu odbyła się podczas prywatnej projekcji w Singapurze 8 maja 2013, dzień przed pokazem kolekcji Chanel Cruise SS 2014, gdzie na kilkunastometrowym ekranie rozstawionym na malowniczym dziedzińcu hotelu Raffles zaprezentowano film "Once Upon A Time”, w którym obserwujemy, jak charyzmatyczna Francuzka na zawsze odmienia i rewolucjonizuje świat mody oraz daje początek wizji nowoczesnej kobiety.


Brytyjka od dawna jest związana z francuskim domem mody: należy do grona muz niemieckiego projektanta, wystąpiła w kampanii reklamowej perfum Coco Mademoiselle oraz pozowała do albumu "The Little Black Jacket".

"Once Upon A Time” przenosi nas w czasie nas do roku 1913, kiedy Gabrielle Chanel dzięki finansowemu wsparciu swojej wielkiej miłość Boya Capela i pomocy ciotki Adrienne otworzyła naprzeciw kasyna swój pierwszy butik, gdzie na białym tle fasady budynku przy Rue Gontaut-Biron w miasteczku Deauville znalazł się wyraźny czarny napis: Gabrielle Chanel.

Keira Knightley wspomina: "Myślałam, że to będzie niemy film. Gdy pojawiłam się na planie, poproszono mnie o mówienie po francusku. Powiedziałam tylko „bonjour” i „merci”, po czym przeszłam z powrotem na angielski. Praca z Karlem Lagerfeldem to wielki zaszczyt. Bez namysłu zgodziłam się, by zostać jego Coco Chanel!

W pozostałych rolach zobaczyć można plejadę modelek i modeli trwale kojarzonych z francuską marką, takich jak m.in.: Ashleigh Good, Lindsey Wixson, Tallulah Harlech, Stella Tennant, Jamie Bochert, Saskia de Brauw, Brad Kroenig i jego synek – maskotka domu mody, Hudson.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności