Gabrielle CHANEL - nowy zapach dla kobiet

Kreator zapachu Oliver Polge skomponował ideał białego kwiatu. Jedyny kwiat, który może uosabiać nieokiełznaną kobiecość Gabrielle Chanel. Dzieło olfaktoryczne, w którym podkreślona została świeżość kwiatu pomarańczy i intensywność jaśminu z jednoczesnym uwydatnieniem kremowego aspektu ylang-ylang i tuberozy z Grasse.


Zanim stała się projektantką Coco Chanel, znana była jako Gabrielle. Niepokorna i zbuntowana, pełna pasji i wolna. Zdobyła wolność, aby stać się kobietą, jaką chciała być.


Flakon - lekcja minimalizmu

"Luksus jest tym czego nie widać." - Gabrielle Chanel

Flakon wydaje się dryfować w nieważkości wewnątrz kwadratowego flakonu o ściankach wyrzeźbionych z niezwykle cienkiego szklą. Ich granice zdają się zanikać pozwalając zabłysnąć zapachowi. Etykieta i korek majom ten sam kształt i nieuchwytny kolor lamé - delikatnie przenikające odcienie srebra i złota.

Flakon otula i troskliwie strzeże gofrowany wewnętrzny kartonik, którego wytłoczony kształt odwzorowuje jego sylwetkę. Odważna prostota podkreślająca słoneczny charakter zapachu. 


Zapach - słoneczna kompozycja

"Podkreśliłem nuty kwiatowe aby odkryć nową perspektywę ekspresji." - Oliver Polge

Kreator zapachu Oliver Polge we współpracy z Laboratorium Kreacji i Rozwoju Zapachów CHANEL skomponował ideał białego kwiatu. Jedyny kwiat, który może uosabiać nieokiełznaną kobiecość Gabrielle Chanel.

Dzieło olfaktoryczne, w którym podkreślona została świeżość kwiatu pomarańczy i intensywność jaśminu z jednoczesnym uwydatnieniem kremowego aspektu ylang-ylang i tuberozy z Grasse. W tej abstrakcyjnej interpretacji kwiaty ukazane zostały w ramach nowej architektury. Ponad olfaktorycznym doznaniem zapach uwalnia na skórze swoją niezwykłą moc.


Kwiaty

Główny akord: kwiaty

Do stworzenia tego wyimaginowanego kwiatu, Oliver Polge wykorzystał i ukazał w nowej odsłonie różnorodne białe kwiaty - emblematyczne dla domu mody CHANEL.

Podkreślił intensywność jaśminu, nadal welurowy aspekt płatkom ylang-ylang za pomocą nut białego piżma. Zaakceptował kremowy charakter tuberozy z Grasse mlecznym drewnem sandałowym. Wzmocnił  świeżość kwiatu pomarańczy skorka mandarynki, aromatem nuty grejpfruta i akcentem kompozycji czarnej porzeczki. Prawdziwa oda do kwiatów.


Zbiory - legendarne dziedzictwo

"Po raz pierwszy kompozycja zapachu CHANEL zawiera tuberozę uprawianą na polach Grasse." - Oliver Polge

Dom CHANEL od niemal stu lat pozyskuje w Grasse kwiaty i uprawia tam jaśmin i różę majową. Obecnie uprawy wzbogaciły się o irys, geranium i tuberozę.

Kwiaty przetwarza się na miejscu, aby pozyskać ich esencję i zagwarantować olfaktoryczną autentyczność. Podobnie jak w przypadku kreacji Haute Couture, CHANEL nieustannie chroni rowniez swoje unikatowe dziedzictwo kompozycji zapachowych.


Inspiracja - buntowniczka w głębi serca

"Zdecydowałam kim chciałam być i takom osobą się stałam." - Gabrielle Chanel

Tworząc ten zapach we współpracy z Laboratorium Kreacji i Rozwoju Zapachów CHANEL, Olivier Polge inspirował się postacią Gabrielle - kobietą, którą była Coco Chanel zanim założyła Dom Mody. Niepokorną, wolną i pełną pasji.

Ambasadorką najnowszego zapachu CHANEL została aktorka Kristen Stewart, która od 2013 roku jest jedną z muz Karla Lagerfelda. Mogliśmy ją podziwiać w kampaniach kolekcji CHANEL Métiers d'art Paris-Dallas 2014, Paris to Rome 2016, kolekcji Pre-fall 2016, linii okularów na wiosnę-lato 2015, torebek CHANEL 11.12., a obecnie jest gwiazdą nowej linii torebek CHANELL, Gabrielle. Stewart w lutym 2016 roku została rowniez mianowana ambasadorką linii CHANEL Beauty promując swoim wizerunkiem kolekcję CHANEL Eyes Collection 2016, CHANEL Le Zagrała również w krótkometrażowym filmie "Once and Forever", wyreżyserowanym oczywiście przez samego Lagerfelda, w którym wcieliła się w rolę legendarnej Coco.

Ceny:
Woda perfumowana 50 ml / 463 PLN
Woda perfumowana 100 ml / 654 PLNAutor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto