Gabrielle CHANEL - nowy zapach dla kobiet

Kreator zapachu Oliver Polge skomponował ideał białego kwiatu. Jedyny kwiat, który może uosabiać nieokiełznaną kobiecość Gabrielle Chanel. Dzieło olfaktoryczne, w którym podkreślona została świeżość kwiatu pomarańczy i intensywność jaśminu z jednoczesnym uwydatnieniem kremowego aspektu ylang-ylang i tuberozy z Grasse.


Zanim stała się projektantką Coco Chanel, znana była jako Gabrielle. Niepokorna i zbuntowana, pełna pasji i wolna. Zdobyła wolność, aby stać się kobietą, jaką chciała być.


Flakon - lekcja minimalizmu

"Luksus jest tym czego nie widać." - Gabrielle Chanel

Flakon wydaje się dryfować w nieważkości wewnątrz kwadratowego flakonu o ściankach wyrzeźbionych z niezwykle cienkiego szklą. Ich granice zdają się zanikać pozwalając zabłysnąć zapachowi. Etykieta i korek majom ten sam kształt i nieuchwytny kolor lamé - delikatnie przenikające odcienie srebra i złota.

Flakon otula i troskliwie strzeże gofrowany wewnętrzny kartonik, którego wytłoczony kształt odwzorowuje jego sylwetkę. Odważna prostota podkreślająca słoneczny charakter zapachu. 


Zapach - słoneczna kompozycja

"Podkreśliłem nuty kwiatowe aby odkryć nową perspektywę ekspresji." - Oliver Polge

Kreator zapachu Oliver Polge we współpracy z Laboratorium Kreacji i Rozwoju Zapachów CHANEL skomponował ideał białego kwiatu. Jedyny kwiat, który może uosabiać nieokiełznaną kobiecość Gabrielle Chanel.

Dzieło olfaktoryczne, w którym podkreślona została świeżość kwiatu pomarańczy i intensywność jaśminu z jednoczesnym uwydatnieniem kremowego aspektu ylang-ylang i tuberozy z Grasse. W tej abstrakcyjnej interpretacji kwiaty ukazane zostały w ramach nowej architektury. Ponad olfaktorycznym doznaniem zapach uwalnia na skórze swoją niezwykłą moc.


Kwiaty

Główny akord: kwiaty

Do stworzenia tego wyimaginowanego kwiatu, Oliver Polge wykorzystał i ukazał w nowej odsłonie różnorodne białe kwiaty - emblematyczne dla domu mody CHANEL.

Podkreślił intensywność jaśminu, nadal welurowy aspekt płatkom ylang-ylang za pomocą nut białego piżma. Zaakceptował kremowy charakter tuberozy z Grasse mlecznym drewnem sandałowym. Wzmocnił  świeżość kwiatu pomarańczy skorka mandarynki, aromatem nuty grejpfruta i akcentem kompozycji czarnej porzeczki. Prawdziwa oda do kwiatów.


Zbiory - legendarne dziedzictwo

"Po raz pierwszy kompozycja zapachu CHANEL zawiera tuberozę uprawianą na polach Grasse." - Oliver Polge

Dom CHANEL od niemal stu lat pozyskuje w Grasse kwiaty i uprawia tam jaśmin i różę majową. Obecnie uprawy wzbogaciły się o irys, geranium i tuberozę.

Kwiaty przetwarza się na miejscu, aby pozyskać ich esencję i zagwarantować olfaktoryczną autentyczność. Podobnie jak w przypadku kreacji Haute Couture, CHANEL nieustannie chroni rowniez swoje unikatowe dziedzictwo kompozycji zapachowych.


Inspiracja - buntowniczka w głębi serca

"Zdecydowałam kim chciałam być i takom osobą się stałam." - Gabrielle Chanel

Tworząc ten zapach we współpracy z Laboratorium Kreacji i Rozwoju Zapachów CHANEL, Olivier Polge inspirował się postacią Gabrielle - kobietą, którą była Coco Chanel zanim założyła Dom Mody. Niepokorną, wolną i pełną pasji.

Ambasadorką najnowszego zapachu CHANEL została aktorka Kristen Stewart, która od 2013 roku jest jedną z muz Karla Lagerfelda. Mogliśmy ją podziwiać w kampaniach kolekcji CHANEL Métiers d'art Paris-Dallas 2014, Paris to Rome 2016, kolekcji Pre-fall 2016, linii okularów na wiosnę-lato 2015, torebek CHANEL 11.12., a obecnie jest gwiazdą nowej linii torebek CHANELL, Gabrielle. Stewart w lutym 2016 roku została rowniez mianowana ambasadorką linii CHANEL Beauty promując swoim wizerunkiem kolekcję CHANEL Eyes Collection 2016, CHANEL Le Zagrała również w krótkometrażowym filmie "Once and Forever", wyreżyserowanym oczywiście przez samego Lagerfelda, w którym wcieliła się w rolę legendarnej Coco.

Ceny:
Woda perfumowana 50 ml / 463 PLN
Woda perfumowana 100 ml / 654 PLNAutor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności