Givenchy - kolekcja damska jesień-zima 2014/15

Dyrektor kreatywny Givenchy Ricardo Tisci i jego projekty nie mają wiele wspólnego z ikonicznymi sukniami, które stworzył założyciel firmy – Hubert de Givenchy. Nie przeszkodziło to jednak firmie zdobył status jednej z najbardziej rozchwytywanych przez fashionistów. Wszystko to dzięki talentowi Tisci, który i tym razem na jesień-zima 2014/15 pokazał kolekcję godną podziwu.


Projektant uwielbia bawić się modą. Jego kolekcje są każdego sezonu zupełnie inne. Po mrocznej mieszance stylów z różnych kontynentów zaprezentowanej na sezon wiosna-lato 2014, Tisci proponuje nam zwiewne, kobiece projekty w zwierzęce wzory. Delikatne, szyfonowe koszule, spódnice i sukienki z motywem wężowej skóry, pajęczyny, futrzane elementy, printy przypominające motyle skrzydła - widać wyraźnie, że Ricardo inspirował się wzorami, jakie znaleźć można wśród zwierząt. Całość jest zadziwiająco dziewczęca i elegancka jak na Givenchy przystało, a delikatne falbany, luźne rękawy, eleganckie futerka są najważniejszymi elementami kolekcji Givenchy. One nadają ubraniom zupełnie nowe kształty.

Poza zwiewnymi propozycjami w kolekcji pojawiają się klasyczne marynarki, koszule o męskim kroju, proste płaszcze i garniturowe spodnie. Od skrajności w skrajność - ubrania dla wielbicielek ultrakobiecego stylu z jednej, dla pewnych siebie bizneswoman z drugiej strony. Tisci, nawet w jesiennych płaszczach czy obszernych spodniach zachował wspaniałą lekkość formy, a szyfonowe koszule bez kołnierzyków mogą naszym zdaniem zająć miejsce kultowych już bluz z jelonkiem Bambi.

Kolorystyka kolekcji utrzymana jest w fantastycznych typowych jesiennych kolorach - od rdzawego, poprzez czerwienie, pomarańcze, brązy, klasyczną czerń - po czystą biel.

Riccardo zaprezentował zupełnie nowe oblicze kobiety Givenchy, która świetnie kontrastuje z dotychczasowymi osiągnięciami.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności