Givenchy - kolekcja damska jesień-zima 2016/17

Dyrektor kreatywny Givenchy Ricardo Tisci i jego projekty nie mają wiele wspólnego z ikonicznymi sukniami, które stworzył założyciel firmy – Hubert de Givenchy. Nie przeszkodziło to jednak firmie zdobył status jednej z najbardziej rozchwytywanych przez fashionistów. Wszystko to dzięki talentowi Tisci, który i tym razem na jesień-zima 2016/17 pokazał kolekcję godną podziwu, bogatą w symbolikę zaczerpniętą ze starożytnego Egiptu i antycznej Grecji.


Projektant uwielbia bawić się modą. Jego kolekcje są każdego sezonu zupełnie inne. Po eleganckich koronkach i spektakularnych piórach zaprezentowanej w kolekcji na sezon wiosna-lato 2016, która była ukoronowaniem jego dziesięcioletniej pracy w Givenchy, Tisci proponuje nam bardzo silne i tajemnicze psychodeliczne wzory, tłoczone skóry, którym otwiera nowy rozdział w swojej twórczości dla Givenchy.

Najnowsza kolekcja francuskiego domu mody to mieszanka ptasich motywów, inspiracji mitologią starożytnego Egiptu, stylu militarnego i klasyki. Na projektach pojawiły się kolorowe nadruki ptasich piór, oko Horusa widoczne na kołnierzykach i pokrywające sukienki, nie zabrakło także motywów psychodelicznych, abstrakcyjnych wzorów, skóry pytona i panterki.

Często pojawiającym się na wybiegu elementem były także występujące pod wieloma postaciami kurtki bomber, niektóre w przedłużonej, militarnej lub sportowej wersji, inne miały skrócony fason i wykonane były z patchworkowego futra lub skóry pytona.

Riccardo zaprezentował zupełnie nowe oblicze kobiety Givenchy, która świetnie kontrastuje z dotychczasowymi osiągnięciami.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności