Givenchy - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Dyrektor kreatywny Givenchy Riccardo Tisci w kolekcji wiosna-lato 2014 odchodzi od inspirowanych streetwear’em bluz i t-shirtów z nadrukami. Zaprezentowana podczas Paris Fashion Week kolekcja to niezwykle kobiece i eleganckie projekty. Projektant tym razem powraca do mrocznego etno znanego z ostatniej kolekcji haute couture marki, jesień 2012. Dłuższa przerwa od wysokiego krawiectwa nie pozwala Tisciemu rozwijać się w dwóch kierunkach i zmusza do zmieszczenia wszystkich pomysłów i nastrojów w ready-to-wear.


"To zderzenie dwóch kultur - delikatności Japonii oraz drapowań Afryki." - tak określił inspirację kolekcji sam Tisci.

Zaprezentowana przez Tisci kolekcja to mieszanka stylów różnych kontynentów. Surowa Japonia kontrastowała z afrykańskim bogactwem motywów. Ubrania mają w sobie pierwiastki kimona, jak i szat z Czarnego Lądu, który reprezentowały tuniki z afrykańską maską wyszywaną cekinami, miękko układające się szaty beduinów i wkomponowane w suknie obręcze.

Riccardo opowiadając o swoich inspiracjach, wyznał, iż czerpał je z drapowań Afryki i trudno się z tym nie zgodzić. W kolekcji królują sukienki drapowane na na kilkanaście sposobów m.in.: wokół talii, przez ramię w rękawach, jednym słowem wszędzie gdzie tylko było możliwe. Dzięki temu każdy z projektów jest oryginalny, wręcz niepowtarzalny. Oprócz niego, w kolekcji Givenchy pojawiają się również inne wariacje – część konstrukcji niektórych sukienek podtrzymują skórzane uprzęże, najrozmaitsze wiązania i pierścienie.

Wśród propozycji marki pojawiły się również błyszczące kreacje, z plisowanymi dołami pokrytymi kolorowymi cekinami oraz suknie z łączonych materiałów. Wiele elementów inspirowanych było męskimi garniturami, co świetnie przełamywało kobiece, obcisłe elementy. Riccardo zaprezentował zupełnie nowe oblicze kobiety Givenchy, która świetnie kontrastuje z dotychczasowymi osiągnięciami.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności