Givenchy - kolekcja Haute Couture jesień-zima 2018/19

W pierwszym dniu trwającego własnie tygodnia mody Haute Couture na sezon jesień-zima 2018/19 odbył się pokaz kolekcji domu mody Givenchy. Najnowsza kolekcja Haute Couture była niezwykłym wyzwaniem dla nowej dyrektor kreatywnej marki Clare Waight Keller. To dopiero druga tego typu kolekcja zaprojektowana przez Keller dla Givenchy, gdzie obok sylwetek damskich pojawiły się rowniez projekty "wysokiego krawiectwa" dla panów.


Zaprojektowana przez Clare Waight Keller kolekcja to hold złożony założycielowi marki Hubertowi de Givenchy, który zmarł zaledwie kilka miesięcy temu. Hold nie tylko za ponadczasowość jego dzieł, ale także uznanie dla wrodzonej elegancji samego człowieka i wdzięku, jakim żył.

"To była dla mnie wspaniała podróż, dzięki której mogłam odkryć jego twórczość i zinterpretować ją po swojemu" – mówi Clare Waight Keller.

Cytując niemal dosłownie język wyrafinowanego puryzmu, który jest częścią DNA Givenchy, udało się z wdziękiem wyczarować klasyczny urok wieczornych sukienek kolumnowych, kokonów, które oplatają ciało, a niekiedy nawet twarz. Na paryskim wybiegu dominowała czerń i biel rozświetlona srebrnymi akcentami zarówno na sukniach wieczorowych, jak i garniturach, eleganckie idealnie skrojone kostiumy z mocno podkreśloną talią oraz zwiewne plisowane sukienki z licznymi falbanami i marszczeniami. Dla mężczyzn Clare przygotowała smokingowe marynarki oraz płaszcze. Obok klasycznej czerni pojawiły się rowniez pastele oraz różne odcienie granatu oraz soczysty pomarańcz.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności