Givenchy - kolekcja męska jesień-zima 2016/17

Projektant męskiej kolekcji Givenchy, Ricardo Tisci, to jeden z najzdolniejszych projektantów wszech czasów. Kolekcja na sezon jesień-zima jesień-zima 2016/17 to interpretacja wolności. Tisci lubi rozwiązywanie wielkich tematów i pojęć abstrakcyjnych, takich jak wolność i miłość czy mrocznych obsesji duszy. Przełożenie tego rodzaju pomysłów na ubrania jest trudne. Niemniej jednak, w końcu, jest projektantem mody: to jego praca.


Innym problemem z jakim zmagał się Ricardo to zaduma nad kurtką typu bomber, stąd też w kolekcji znalazła się cała gama tego typu kurtek, które niekiedy budziły zaskoczenie dzięki frędzlom, mocnym wężowym printom, ciekawym zestawieniem suwaków czy aplikacyjnym akcentom.

Motyw wolności prowadzi nas, oczywiście, do kraju wolności i demokracji, jakim jest USA, ziemi którą Tisci zachwycał się przez wiele lat, do Afryki, a dokładnie do Botswany, gdzie gangi uliczne, renegaci ubierają się w ciężkie skóry Marlboro Man, co dzięki dziwnej kolizji kultur projektant uwielbia, do młodych mężczyzn kochających African heavy metal, jak rowniez do marokańskiej kolorystyki, gadów i wesołej atmosfery panującej w berlińskich klubach dla dzieci i młodzieży.
Te inspiracje znalazły odniesienie w projektach, jak: garniturach slim fit, płaszczach jedno- i dwurzędowych, kaszmirowych swetrach, prostych, wełnianych kurtkach i płaszczach wzbogaconych o elementy ze skory krokodyla, jeansowych kurtkach z ćwiekami, kamizelkach z neoprenu, wełnianych płaszczach z logo Givenchy, dzianinach z motywem kobry czy wszechobecnych frędzlach, które pojawiły się na czarnych skórzanych płaszczach, marynarkach, swetrach, T-shirtach czy eleganckich szalikach.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności