Gucci Bloom - zapach niczym bujny ogród wypełniony kwiatami

Nawiązując do autentycznego ducha kobiet, Alessandro Michele propaguje postawę swobody, aby kobieta mogła być tym, kim chce. Łącząc kolory, ornamenty i wzory, które określają kreatywne kanony jego wzornictwa, Alessandro ubiera kobiety w taki sposób, że rozwijają się w wyjątkowy, naturalny i ekspresyjny sposób: rozkwitają.


"Zależało mi na zapachu zielonym, odważnym, który przeniesie nas do bezkresnego ogrodu wypełnionego mnóstwem kwiatów i roślin – kompozycji jak bukiet obfitości. Ten ogród jest tak piękny jak kobiety: wielobarwny, dziki, różnorodny. Gucci Bloom pachnie jak ten ogród, aby umożliwiać podróż do miejsca, które nie istnieje" – Alessandro Michele.

Pierwszy zapach marki Gucci, opracowany w całości według twórczej wizji Alessandro ukazuje nowoczesną filozofię, która wyznacza wizję Domu. Gucci Bloom celebruje autentyczność, energię i różnorodność kobiet, dla których kreator tworzy, i składa hołd tym wszystkim, którzy identyfikują się z tą wizją.

Zachowując wierność samym sobie, te młode kobiety korzystają z życia i z jego owoców. Ukazują swój punkt widzenia, nie poddają się konwencjonalnym ograniczeniom. Żyją, by gromadzić niezapomniane wrażenia, by tworzyć historie i inspirować się kulturą, sztuką oraz przedmiotami, którymi się otaczają. 

Alessandro Michele – architekt każdego elementu zapachu – zawarł ideę bujności, pełni życia i wigoru Gucci Bloom w wszystkich nutach kompozycji, w marzycielskiej kampanii reklamowej i oryginalnych projektach.


Zapach

Zapach skomponowany przez mistrza Alberto Morillas, pod kierownictwem Alessandro Michele, stworzono z myślą o tym, by rozwijał się tak jak sugeruje jego nazwa. Dyrektor kreatywny wyobraził sobie ten zapach niczym bujny ogród – wypełniony różnorodnymi rodzajami kwiatów i ich bogatym aromatem.

Autentyczność utkana została z wysokiej jakości intensywnie skoncentrowanych składników. Nuty rozkwitają jak gęste naręcza kwiatów. Wyjątkowa ekspresja nowych dla świata składników oferuje nowe olfaktoryczne doznania.

Absolut naturalnej tuberozy, zbieranej w Indiach, połączono misternie z absolutem naturalnego jaśminu. Ekstrakt z pączków jaśminowych uzyskano na drodze zastrzeżonej metody ko-ekstrakcji, w której łączy się naturalną jakość jaśminu z ulotnymi, schwytanymi molekułami, aby odtworzyć na skórze świeżą zieleń i aromat płatków.  Gucci Bloom zawiera również nuty innej, użytej w perfumiarstwie po raz pierwszy rośliny – Rangoon Creeper (łac. Combretum indicum). Odkryty w południowych Indiach, gatunek ten uosabia koncept i nazwę zapachu, ponieważ zmienia swój kolor: z białego stopniowo nabiera ciemniejszego odcienia różu, aby ostatecznie przybrać barwę czerwieni. Kwiaty tego wiciokrzewu są aromatyczne i mają nieco pudrową kobiecą nutę.


Design

Alessandro Michele – arbiter i poszukiwacz piękna – wymyślił flakon i opakowanie, które ukazują ducha zapachu odzwierciedlającego różnorodność kobiet.

"Zaprojektowałem ten flakon jako kobiecy obiekt nie po to, żeby uwodził mężczyzn, lecz po to, by dotrzymywał towarzystwa kobietom, które noszą zapach Gucci Bloom. Jego retro estetyka przejawia się w kolorystyce i czystych smukłych liniach. Flakon nie został wykonany z przezroczystego szkła, lecz z porcelany – materiału, który uwielbiam" – powiedział Alessandro Michele.

Geometryczną bryłę falkonu z lakierowanej porcelany, w staroświeckim odcieniu pudrowego różu, zdobi etykieta Gucci – prążkowana i obramowana czarną obwódką. Opakowanie zewnętrzne zawiera motywy herbariusza w kolorystyce czerwono-białej, jak wzór tkaniny Domu z motywem liści, gałązek wiśni i kwiatów.


Kampania reklamowa

Ukazując znaczenie Gucci Bloom, idea kampanii reklamowej objawia się we współczesnych kobietach marki Gucci: aktorce Dakocie Johnson, aktorce i modelce Hari Nef oraz artystce Petrze Collins. Przyjaciółki Alessandro Michele łączy z Domem szczególna więź. Ich talent rezonuje z nową wizją marki Gucci. Ich różnorodne indywidualne piękno uchwycił w obiektywie Glen Luchford. Dziewczyny noszą Gucci Bloom przez cały dzień spędzany w mieście – zapach zmienia miejski krajobraz w wyimaginowany angielski ogród: spacer, podwieczorek wśród kwiatów, apartament z bujnymi roślinami i pływanie o zmierzchu w jeziorze oplecionym trzcinami i migoczącymi kwiatami.

Roztańczone, radosne, swobodne – te trzy kobiety uosabiają nową energię marki Gucci i urzekającą naturę Gucci Bloom.


Ceny:

Woda perfumowana 30 ml / 285 PLN
Woda perfumowana 50 ml / 395 PLN
Woda perfumowana 100 ml / 519 PLN


Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności