Gucci - kolekcja damska jesień-zima 2015/16

Kolekcja na sezon jesień-zima 2015/16 marki Gucci to zupełnie nowa odsłona słynnego domu mody. Jest to jednocześnie pierwsza kolekcja Alessandro Michele, który zastąpił Fridę Ginnini na stanowisku dyrektora kreatywnego Gucci. Projektant do zespołu Gucci, dołączył w 2002 roku, był głównym projektantem dodatków, butów, galanterii skórzanej oraz biżuterii.


Długo wyczekiwane propozycje włoskiej marki dalekie są od dotychczasowego stylu proponowanego przez dom mody. Mimo, że Gucci to włoska firma, nie można oprzeć się wrażeniu, że ich jesienna kobieta jest skromną, paryską dziewczyną o chłopięcym stylu. Moda jest zdecydowanie bardziej uliczna nawiązująca do lat 70-tych, niż luksusowa i elegancka do czego przyzwyczaił nas włoski dom mody. Wiele tu odnośników do stylu vinage. Plisowane boho spódnice do kolan, bluzeczki z żabotami, garnitury niemal zapożyczone z męskiej szafy. Czasem przejawiały się też motywy militarne w obszernych płaszczach z kontrastującym obszyciem z futra na rękawach.

Nowy dyrektor kreatywny podkreślił koncepcję uwydatniając ją także poprzez zaangażowanie zarówno do kampanii jak i na wybieg, modelki o chłopięcych rysach i sylwetkach. Kobiecość w kolekcji przejawia się jedynie w przezroczystościach, a dokładnie w transparentych bluzkach, które dla kontrastu łączone są z ciężkimi tkaninami spódnic oraz w odsłaniających dużo ciała sukienkach i bluzkach bogatych w botaniczne wzory.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności