Gucci - kolekcja męska jesień-zima 2015/16

Po szybkim odejściu dyrektor kreatywnej domu mody Gucci, Friddy Giannini dosłownie na kilkanaście dni przed pokazem męskiej kolekcji w Mediolanie, stery marki objął Alessandro Michele. Projektant w zabójczym tempie pracował nad zmianą projektów kolekcji męskiej na sezon jesień-zima 2015/16, które wcześniej zaprojektowała ikona Fridda Giannini, wyznaczając tym samym nowy kierunek artystyczny, w jakim będzie podążał włoski dom mody.


Giannini kierująca się w swoich kolekcjach miłością do lat 70. i stylem uroczego dandysa, znalazła godnego siebie kontynuatora. Alessandro jednak poszedł o krok dalej ze swoimi pomysłami, zacierając różnice pomiędzy damskimi, a męskimi sylwetkami. Mężczyzna Gucci nosi jedwabne bluzki z wiązaniami pod szyją, krótkie sweterki i żakiety, aksamitki przy koszulach czy koronkowe bluzki w motywy kwiatowe. Odważne w kolekcji Gucci są również dodatki m.in: moherowe berety, wełniane czapki z pomponem, kwiaty zdobiące klapy marynarek oraz liczne pierścionki na palcach modeli. W kolekcji znajdziemy również symbolicznie elementy męskiej garderoby, jak: wełniane płaszcze, kurtki budrysówki oraz klasyczne marynarki.

Propozycje domu mody Gucci na sezon jesień-zima 2015/16 to zwrot stylu marki o 360 stopni. Alessandro poprzez kolekcje udowodnij iż czas Friddy Giannini minął bezpowrotnie. Czy spodoba to się klientom marki? Czy zadowoli ich wyrafinowane gusta? Nie od dziś przecież wiemy, że jeśli szukamy elegancji i luksusu, to śmiało możemy zwrócić się do domu mody Gucci.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto