Guerlain L’Homme Ideal - najnowszy zapach dla mężczyzn

Po raz pierwszy w kompozycji zapachu dla mężczyzn Guerlain wykorzystał zapach migdałów. Wszyscy, którym dane będzie zbliżyć nos do idealnej, męskiej szyi będą mieli szansę delektować się wonią trzech akordów: inteligentnego, przystojnego i silnego mężczyzny, który nie musi być idealny - wystarczy, że idealny będzie jego zapach, a jest nim L’Homme Ideal.


Flakon - męski, luksusowy, wyjątkowy...

Na początku widzimy tajemnicze opakowanie, które przyciąga uwagę oryginalną, graficzną stylistyką. Czarno-biały przedmiot intryguje tych mężczyzn, na których równie duże wrażenie robi plastyka kinetyczna Vasarely’ego czy Julio Le Parca, jak nowoczesne wizualizacje ery cyfrowej. To nie przypadek! Guerlain już od pięciu pokoleń pielęgnuje bliskie relacje ze światem sztuki – od malarstwa po sztukę nowoczesnego projektu. Marka czerpie ze sztuki swoje inspiracje i dedykuje jej swoje kreacje. Nawiązana w 2006 roku współpraca z FIAC (Foire Internationale d’Art Contemporain – Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej; odbywają się w Paryżu) jest obrazowym przykładem żywego zainteresowania marki nowymi terytoriami, na które wkracza współczesna sztuka.

Z wnętrza opakowania wyłania się flakon – sześcienna bryła o nowoczesnym kształcie. Luksusowy obiekt o radykalnie matowych, czarnych i lakierowanych ścianach bocznych. Zdecydowanie męski, masywny korek, również matowy, zapożycza misterny, giloszowy ornament od świata luksusowych zegarków. I choć mężczyźni aspirują do tego, by wzbijać się w niebo, nie oznacza to, że lekceważą swoje korzenie (są wszak inteligentni, pamiętaj!). Zatem przyjrzyj się temu obiektowi z bliska. Masz rację, jeśli dostrzegasz uderzające podobieństwo do "Habit Rouge”. Flakon L’Homme Idéal jest ukłonem wobec legendarnego dziedzictwa marki Guerlain.


Zapach

Po raz pierwszy w kompozycji dla mężczyzn Guerlain wykorzystał zapach migdałów. Wszyscy, którym dane będzie zbliżyć nos do idealnej, męskiej szyi będą mieli szansę delektować się wonią trzech akordów: Inteligentnego, Przystojnego i Silnego.

Inteligencja perlistej i świeżej nuty głowy idealnie harmonizuje z błyskotliwym umysłem właściciela tej pachnącej szyi. Owoc Cytrusa ukazuje swoje orzeźwiające, dynamiczne oblicze, Rozmaryn zaś obdarza kompozycję aromatycznym akcentem ziół. Nutę głowy dopełniają Kwiaty Pomarańczy, które wzbudzają romantyczne uniesienia.

Piękno niewiarygodnie zmysłowej nuty "Amaretto", która wybrzmiewa w samym sercu kompozycji, opiera się na zapachowym duecie Migdałów i Bobu Tonka. Kreator perfum wzbogacił tę nutę o zagadkowy składnik, który pozostanie owiany tajemnicą. Składnik ten harmonizuje z Wanilią, która obdarza zapach aksamitną, słodką i ciepłą aurą. 

Siła nuty drzewno-skórzanej jednoznacznie określa zdecydowanie męską naturę Wybranego Mężczyzny. Aby uzyskać pożądaną moc i trwałość kompozycji, jej struktura powstała na bazie drzewnych nut Indyjskiego Wetiweru, Cedru i Skóry. Finalny, olfaktoryczny komunikat zapachu jest jasny i dobitny: oto znaleźliśmy się obok mężczyzny wyjątkowego i wyrafinowanego.


L’Homme Idéal Guerlain - kreator perfum

"Stworzyłem zapach, który wyzwala w mężczyźnie cały jego potencjał." - mówi Thierry Wasser.
"To oczywiste, że L’Homme Idéal jest inteligentny, piękny i silny! Trzy akordy skomponowane ze szlachetnych, żywiołowych składników współbrzmią zgodnie z tymi przymiotami. Fundamentalnym akordem kompozycji jest "Amaretto". Akord ten sprawia, że mężczyzna L’Homme Idéal pozostawia niezapomniane wrażenie. Migdałowy zapach mężczyzny – jego urokowi nie można się oprzeć. To właśnie migdał czyni ten zapach niepowtarzalnym i rozpoznawalnym. Składnik ten odziedziczony został po Jicky - niezapomnianej kompozycji z 1889 roku, manifestującej śmiałość, która przetrwała próbę czasu. W kompozycji L’Homme Idéal wykorzystałem cały potencjał migdału i uczyniłem ten składnik wszechobecnym, w przeciwieństwie do innych kompozycji, w których występuje on zazwyczaj w bazowych nutach, zaledwie jako nikła sugestia samego siebie. Tu wyczuwamy go od samego początku po ostatnie tchnienie nuty głębi, co stanowi novum w sztuce perfumiarskiej." - dodaje Thierry Wasser.

"Niezwykle bogaty i ciepły akord "Amaretto" harmonijnie jednoczy zapach bobu tonka, naturalnych migdałów i nuty waniliowej. Te naturalne surowce, które stanowią integralny element tradycji Domu Guerlain, prowadzą ze sobą ożywiony dialog, tworząc zapach o wielu obliczach. W bardzo męskim stylu, migdał opiera się na solidnej, zdecydowanie nowoczesnej strukturze nut drzewnych. Kiedy akcent migdału gwałtownie przedziera się i rozbłyskuje pośród świeżych, aromatycznych cytrusów nuty głowy, L’Homme Idéal objawia się wówczas jako zapach impulsywny i żywiołowy. Akordy kompozycji tworzą subtelną harmonię, oferując zapach pełen niuansów. Emocje, które narastają pod przemożnym wpływem tego zapachu sprawiają, że wierzymy w istnienie mężczyzny idealnego. Właśnie go spotkaliśmy." - kontynuje Thierry Wasser.


Idealny mężczyzna to mit, jego zapach to rzeczywistość.

Reżyser

Któż jeśli nie Michel Gondry mógł ukazać mit idealnego mężczyzny w tak niekonwencjonalny i dowcipny sposób? Francuski reżyser, zdobywca Oskara, artysta o wyjątkowym talencie do kreowania eklektycznych światów o niezwykłej poetyce. Obdarzony nadzwyczajną wyobraźnią, śmiały i niekonwencjonalny twórca. Muzyk i autor komiksów, wynalazca technicznych narzędzi, które tworzy po to, aby opowiadać swoje historie. W rzeczy samej opowiedział ich już bardzo wiele. Jego twórczość obejmuje filmy dla branży muzycznej - wyreżyserował świetne teledyski dla Björk, The Rolling Stones, Daft Punk. Zrealizował kilka ważnych pozycji kinematograficznych: "Zakochany bez pamięci" (2004), "Jak we śnie" (2006), "Ratunku! Awaria" (2008), "Green Hornet" (2011), a ostatnio "Dziewczyna z lilią" (2013). Jest także reżyserem reklamówek dla znanych firm, takich jak: Nespresso, Air France, Levi’s, Nike i wielu innych. 


Gama i ceny:

Woda toaletowa 50 ml / 286 PLN
Woda toaletowa 100 ml / 405 PLN
Dezodorant w sprayu 150 ml / 152 PLN
Dezodorant w sztyfcie 75 ml / 143 PLN
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności