Jak skutecznie leczyć popękane naczynka na twarzy - zamykanie laserem Alma Harmony XL Pro

Jak skutecznie leczyć popękane naczynka na twarzy? Na to pytanie szuka odpowiedzi wiele osób z problemem tzw. cery naczynkowej. Ekspert, dr n. med. Agnieszka Zwolińska, lekarz medycyny estetycznej i specjalista laseroterapii w Sharley Medical Clinic & Day SPA poleca zamykanie naczynek laserem Vari Lite oraz Alma Harmony XL Pro.


Co to są popękane naczynka?

Popękane naczynka i pajączki to potoczne określenie teleangiektazji, czyli poszerzonych naczyń krwionośnych. Poszerzone naczynia krwionośne , które prześwitują przez skórę, tworzą wrażenie popękanych naczyń. Te w rzeczywistości popękanymi jednak nie są. Są to naczynia krwionośne, które pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych uległy trwałemu poszerzeniu. Prześwitując przez skórę dają efekt rumienia, a w zaawansowanym stadium siatki, pajęczynki utkanej z naczyń krwionośnych. Poszerzone naczynka to przede wszystkim problem osób z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń. Kruche naczynia nie radzą sobie ze zmiennymi  warunkami (zimni/gorąco) i ulegają uszkodzeniu. Skłonności do takich uszkodzeń mają zwłaszcza osoby z mocno unaczynioną skórą.


Jak leczyć popękane naczynka?

Popękane naczynka występują w wielu partiach ciała. Najczęściej spotykane są na twarzy i nogach. Jednak osoby z problemem niewydolności naczyniowej mogą mieć poszerzone naczynia również na ramionach, dekolcie i innych partiach ciała. Leczenie popękanych naczynek obejmuje nie tylko usuwanie skutków, ale również profilaktykę. Najlepsze efekty leczenia rozszerzonych naczyń krwionośnych uzyskuje się łącząc zabiegi kosmetyczne, medycyny estetycznej i profilaktykę w postaci preparatów i kosmetyków stosowanych w domu.


Zamykanie naczynek na twarzy metody

Jest kilka metod zamykania naczynek. Oprócz prób leczenia naczynek kosmetykami domu i w salonach kosmetycznych dostępne są  profesjonalne metody leczenia. w gabinetach medycyny estetycznej. Najpopularniejszą i najskuteczniejszą z nich jest zamykanie naczynek laserem.


Zamykanie naczynek laserem Vari Lite lub Alma Harmony HL Pro

Z pomocą lasera można leczyć zmiany naczyniowe zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Jakie zmiany naczyniowe można leczyć? Oprócz popularnych pajączków laser doskonale radzi sobie z leczeniem:
- Trądziku różowatego,
- Rozszerzonych naczyń krwionośnych w okolicy twarzy, szyi i dekoltu,
- Starczych naczyniaków,
- Naczyniaków gwiaździstych,
- Punktów rubinowych,
- Kępek żółtych.


Efekty zamykania naczynek laserem

Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Tuż po zabiegu pacjent może już zobaczyć zmniejszenie ilość i rozszerzonych naczyń. Pełny efekt widoczny jest jednak po około 4 tygodniach, kiedy skóra wygoi się a naczynia wchłoną.


Gojenie po zamykaniu naczynek

Skóra po zabiegu zamykania naczynek laserem jest lekko zaczerwieniona, może też wystąpić delikatny obrzęk. Skóra goi się kilka dni. Mogą na niej pojawić się drobne strupki. Całkowite zagojenie i wchłanianie naczyń trwa około 4 tygodni. W tym czasie należy dbać o skórę w sposób szczególny.


Zamykanie naczynek na twarzy - ile zabiegów potrzeba?

Do całkowitego wyleczenia rozszerzonych naczynek zazwyczaj nie wystarcza jeden zabieg. Należy ich wykonać kilka: od 2 do 5 w odstępach 4-6 tygodniowych. Ilość zabiegów zależy od nasilenia zmian naczyniowych. Po zakończonej kuracji warto co roku wykonywać zabieg przypominający, aby powstrzymywać nowo powstałe zmiany.


Zamykanie naczynek – kiedy wykonać zabieg?

Kurację popękanych naczynek najlepiej zacząć jesienią. Nie należy zamykać naczynek wiosną i latem, kiedy na zewnątrz są wysokie temperatury i ostre promieniowanie słoneczne. Jeśli zatem planujesz kilka zabiegów, najlepiej zacząć je jesienią, aby zakończyć leczenie przed wiosną.


Zamykanie naczynek – pielęgnacja cery po zabiegu

Po zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych na twarzy należy troskliwie dbać o cerę, aby skóra dobrze wygoiła się a problem nie powrócił ze zdwojoną siłą. Po zabiegu należy:
- unikać promieni słonecznych i opalania przez około 4 tygodnie,
- zabezpieczać skórę kremami z wysokim filtrem UV,
- unikać zmiennych temperatur i niekorzystnych warunków atmosferycznych (mróz, sauna, wiatr, gorące kąpiele),
- 2 dni po zabiegu nie należy spożywać alkoholu,
- nie należy stosować kosmetyków złuszczających przez około 2 tygodnie,
- prowadzić zdrowy styl życia i pić dużo wody.


Zamykanie naczynek na twarzy - przeciwwskazania

Zabieg laserowego zamykania naczynek musisz odsunąć w czasie jeśli:
- jesteś w ciąży,
- masz zmiany nowotworowe,
- masz silną opaleniznę (nawet po samoopalaczach),
- w ciągu ostatniego miesiąca przyjmowałaś leki: antybiotyki, sterydy, pochodna witaminy A, witamina A, leki przeciwdepresyjne, leki światło uczulające oraz niektóre zioła,
- chorujesz na: bielactwo, łuszczyca; masz otwarte rany, stany zapalne skóry, zmiany alergiczne, wrażliwość skóry na słońce, nieleczoną cukrzycę, nadciśnienie, rozrusznik serca, epilepsję, infekcje wirusowe: opryszczka, HIV;
- masz skłonności do powstawania blizn i bliznowców,
- stosujesz obecnie preparaty z retinolem ,
- przyjmujesz leki obniżające krzepliwość krwi.


Gdzie wykonać zabieg zamykania naczynek na twarzy?

Sharley Medical Clinic & Day SPA Magda Bogulak
Warszawa, Al. Jana Pawła II 75,
tel. 22 636 46 64

Więcej informacji o laseroterapii w Sharley:
http://sharley.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/naczynka-i-rumien/Autor: Robert Krupiński

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności