Jean Paul Gaultier - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Jean Paul Gaultier to projektant, który nie przestaje nas zaskakiwać. Na pokazie swojej kolekcji wiosna-lato 2014 zaskoczył wszystkich, nie zaprojektowanymi przez siebie ubraniami, a całym pokazem mody. Po raz pierwszy w historii modelki na wybiegu... tańczyły.


"Modelki nie muszą jedynie dobrze wyglądać, ale i ważne, by potrafiły się odpowiednio poruszać." - skomentował później Jean Paul Gaultier.

W trakcie pokazu zatytułowanego "Let's Dance" projektant zwołał specjalne jury, które oceniało tańczące na wybiegu modelki. Do grona jury zaprosił muzę Pedro Almodovara – aktorkę Rossy de Palma, odpowiedzialnego za casting do pokazu - Tanela Bedrossiantza oraz choreografkę Biankę Li. Wśród uczestników pokazu pojawiła się Coco Rocha w nowym wcieleniu Danny’ego Zuko z musicalu "Grease", Karlie Kloss zaprezentowała słynny taniec voguing, a Hannelore Knuts - tango. Każdy dłuższy taniec był wprowadzeniem do innego stylu pokazanych na wybiegu sylwetek.

Zaprezentowana przez modelki kolekcja to połączenie historii mody i muzyki XX wieku - od rockabilly, poprzez disco, aż do lat 20. Francuz pokazał przede wszystkim czarne kurtki motocyklowe, charakterystyczne dla marki orsety, asymetryczne cięcia, oraz spódnice i spodnie mocno opinające ciało, często skórzane. W awangardowej kolekcji nie zabrakło również tiulowych spódnic, falbaniastych sukienek, seksownych szortów i krótkich topów. Powyższa różnorodność nadała kolekcji charakter retrospektywny, prezentujący esencję stylu francuskiego projektanta.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności