Jean Paul Gaultier - kolekcja jesień-zima 2014/15

Jean Paul Gaultier zdecydował, że kolekcja na wiosnę-lato 2015 będzie ostatnim sezonem preta-a-porter, jaki stworzy. Od października projektant chce skupić się na kolekcjach Haute Couture i tworzeniu perfum. My przyjrzyjmy się w takim razie jego przedostatniej kolekcji - kolekcji damskiej i męskiej na sezon jesień-zima 2014/15.


"Od pewnego czasu praca nad haute couture dostarcza mi prawdziwej satysfakcji i pozwala mi wyrażać swoją kreatywność i zamiłowanie do eksperymentów i poszukiwań. Jednocześnie, świat mody ready-to-wear bardzo się zmienił. Ograniczenia komercyjne i szaleńcze tempo pracy nad kolekcjami nie pozostawiają ani wolności, ani czasu niezbędnego by znaleźć nowe pomysły i być innowacyjnym. To nowy początek. Znów będę mógł wyrażać swoją kreatywność w pełni i bez ograniczeń" - wyznał Gaultier w rozmowie z WWD.

Francuski projektant, który zdążył nas przyzwyczaić do pokazów w charakterze teatralnego widowiska, tym razem postanowił zabrać swoją publiczność na wycieczkę do przyszłości. Kosmonauci, punk i motywy azjatyckie, to najnowsze propozycje Jean Paul Gaultier. Pokaz odbył się w siedzibie Francuskiej Partii Komunistycznej, znajdującej się przy paryskim Place du Colonel-Fabien, a zamiast tradycyjnego wybiegu, jak przystało na Jeana modelki i modele spacerowali po pokładzie statku kosmicznego. Pierwszą cześć kolekcji zarówno w linii damskiej, jak i męskiej reprezentowały futurystyczne projekty m.in. ortalionowe kombinezony, kurtki, spodnie, zdobione suwakami, błyszczące legginsy, trencze, futra, które wraz ze wszystkimi atrybutami odzieży ery kosmicznej wspaniale wspomagają ze sobą, tworzą ciekawe stylizacje kosmonautów. Druga część kolekcji to punk. Gaultier proponuje projekty z typowymi dla tej subkultury detalami i wzorami, jak: suwaki, łańcuchy, prążki, krata, które znajdziemy w skórzanych ramoneskach, falbaniastych spódnicach uszytych z nowoczesnych materiałów.

Jean Paul Gaultier na większości projektów zamieścił motyw flagi brytyjskiej Union Jack w postaci nadruków, jak i skrzyżowanych suwaków, który zdobił kurtki, zwiewne sukienki, aksamitne spodnie i obszerne swetry. Idealnym uzupełnieniem tych zwariowanych stylizacji są korony, które w finale pokazu zdobiły głowy modelek.

Powyższa różnorodność nadała kolekcji charakter retrospektywny, prezentujący esencję stylu francuskiego projektanta. Pewne jest to, że Jean Paul Gaultier nie tworzy "nudnych" kreacji i wciąż potrafi zaskakiwać.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności