Jean Paul Gaultier - kolekcja damska wiosna-lato 2013

Inspiracją do kolekcji wiosna-lato 2013 dla ekscentrycznego projektanta Jeana Paula Gaultiera była popkultura, w której zaprezentował kreacje inspirowane klasycznymi strojami scenicznymi gwiazd popu lat 80., to nawet modele i modelki dzięki wspaniałym charakteryzacjom przypominali ikony sceny muzycznej. Znajdziemy wśród nich Michaela Jacksona, Davida Bowiego, Grace Jones, Ziggy’ego Stardusta, Amandę Lear, The Eurythmics, Annie Lennox, Madonnę, Abbę i Boy’a George’a.


Pokazy i kolekcje Gaultiera, jak i sam projektant, rzadko są konwencjonalne. Często to prawdziwe happeningi organizowane z dużą dozą humoru i szaleństwa. Kreacje zaprezentowane przez projektanta wyglądają jakby Gaultier splądrował szafy ikon popkultury i umieścił na nich jedynie swoją metkę. Modelka Ajak Deng w czarnym smokingu genialnie przypominała swoim wyglądem Grace Jones, Knuts Hannelore to sobowtór Annie Lennox, prezentowała idealnie skrojony dwurzędowy, czarny garnitur w białe prążki, Karlie Kloss ubrana w kwiecistą bluzkę, kamizelkę i kapelusz do złudzenia przypominała Boya George'a. Krótka czarna kurtka, biały t-shirt, czarne spodnie, czarny kapelusz, rękawiczki i skórzane pasy na dłoniach - to oczywiście Michael Jackson, w którego wcieliła się modelka Sessilee Lopez. Nie mogło zabraknąć Madonny - jej obecność jest w zasadzie uzasadniona. Blond modelka zaprezentowała słynne gorsety, które gwiazda nosiła na początku lat dziewięćdziesiątych - pochodziły właśnie od Jeana Paula Gaultiera.

Nowa kolekcja to mieszanka barw i form. Znajdziemy tu stroje w czerni, czerwieni, beżu, formalne garnitury, ale również wielokolorowe, zwiewne suknie. Niektóre modele przypominają męskie garnitury, jednak podane w formie proponowanej przez projektanta stają się bardzo kobiece i nadają się do noszenia nie tylko na oficjalne okazje. Suknie z kolei przywołują na myśl dżunglę pod względem kolorystyki i wzorów, a z drugiej strony tradycyjne stroje afrykańskie, jeśli chodzi o kształt i formę. Dominują miękkie, układające się tkaniny, szlachetne, z lekkim połyskiem dodającym wdzięku i kobiecości.

Jean Paul Gaultier lata 80. potraktował z pewną nostalgią – to w końcu na te dekadę datowane są pierwsze jego sukcesy.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności