Jil Sander - kolekcja damska wiosna-lato 2013

Jil Sander wykreowała jeden z najważniejszych domów mody świata i stworzyła europejski minimalizm. Założona w Hamburgu firma Jil Sander, przez lata przechodziła z rąk do rąk, by, po raz trzeci, znaleźć się we władaniu genialnej kreatorki i założycielki brandu. Królowa minimalizmu. Ikona stylu i legenda mody. Osiem lat temu Jil Sander opuściła założony przez siebie w 1968 roku dom mody. Teraz powraca, by dokończyć to, co zaczęła. Na sezon wiosna-lato 2013 pokazała kolekcję pełną minimalizmu, z którego zasłynęła już w latach 90-tych.

Kolekcję charakteryzują stonowane barwy i klasyczne kroje, niektórymi swoimi projektami oddała cześć byłemu projektantowi, którym był Raf Simon. W przeciwieństwie do Rafa, Jil Sander postawiła w tym sezonie na kolor, mocny granat, burgund i czerwień kontrastujące z monochromatyczną kolorystyką kolekcji. Kształty nabrały bardziej krągłych i kobiecych form.

Proste, rzeźbiarskie kubraki, marynarki, których cechą charakterystyczną są przemyślane zagięcia, minimalistyczne sukienki z geometrycznymi ramionami, długie, marynarkowe kamizelki noszone jako sukienki lub płaszcze to najnowsze propozycje marki. Wiosenno-letnia kolekcja Jil Sander to kontynuacja najlepszych tradycji tego domu mody.


Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności