Jil Sander - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Jil Sander wykreowała jeden z najważniejszych domów mody świata i stworzyła europejski minimalizm. Założona w Hamburgu firma Jil Sander, przez lata przechodziła z rąk do rąk. Gdy po raz trzeci, znalazła się we władaniu genialnej kreatorki i założycielki brandu wszyscy odetchnęli z ulgą, jednak nie na długo. Królowa minimalizmu postanowiła znów odejść. Ostatnia kolekcja projektantki dla marki to wiosna-lato 2014.


Zaprezentowana podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody kolekcja wiosenno-letnia jest trzecią stworzoną przez Rodolfo Paglialunga. Zadaniem następcy Jil Sander jest wprowadzenie domu mody na wyższy etap dzięki swojej innowacyjności i stawianiu na nowoczesność oraz nadawać nowy charakter marce, nie zapominając przy tym o jej dziedzictwie. Nowy dyrektor kreatywny marki skrupulatnie wykonuje swoje zadania. W najnowszej kolekcji nadal króluje minimalizm oraz stonowana paleta barw.
Kolorami dominującymi w kolekcji są klasyczna czerń i biel, beż, miodowy, niebieski, czerwień oraz odcienie szarości. Nie zabrakło również dość specyficznych printów. Wśród projektów królują eleganckie płaszcze, klasyczne marynarki, proste spodnie, spódnice długości midi, czarne spodnie oraz płaszcze i sukienki z wycięciami. Jednym słowem biznesowa elegancja, sportowe fasony wplecione w język minimalizmu.

Kolekcja damska wiosna-lato 2016 Rodolfo Paglialunga dla domu mody Jil Sander to kontynuacja najlepszych tradycji tej marki.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto