John Galliano - kolekcja damska wiosna-lato 2013

Od momentu skandalu jaki wywołał John Galliano, na czele marki John Galliano stanął brytyjski projektant mody Bill Gaytten. Decyzję o tym, że to Gatten powinien zostać dyrektorem kreatywnym marki można uznać za słuszną, jako, że projektant pracował u boku kontrowersyjnego Galliano przez ostatnie 23 lata.


W zeszłym sezonie kolekcja była dość ekstrawagancka, ale tym razem Gaytten zdecydował się włożyć więcej serca do zaprojektowani kolekcji na sezon wiosna-lato 2013. Brytyjczyk jako absolwent londyńskiej Bartlett School of Architecture pokazał w swoich projektach trwającą wciąż fascynację nowoczesnością, która ma swoje korzenie w Azji i Japonii - stąd w projektach możemy podziwiać niezwykle kobiece z nutką nowoczesności kimona i pasy obi.

W niemalże wszystkich projektach, a szczególnie w obszernych, drapowanych spódnicach, sukienkach, spodniach, topach i kapeluszach widoczna jest fascynacja architekturą, projekty wprost emanują swoimi rzeźbionymi kształtami, obfitością i elegancją, przypominając niekiedy origami.

Pomimo wybuchów kształtów kolorystyka kolekcji była dość wyciszona - kolory, które królują to głównie czarny, niebieski, szary, różowy, brzoskwiniowy oraz odrobina żółtego. Wszystko zachowane z umiarem.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności