Kenzo - kolekcja damska jesień-zima 2014/15

Projektanci marki Kenzo - Carol Lim i Humberto Leon doskonale wiedzą, jak sięgać po inspiracje, jednocześnie tworząc niebanalną modę. Tematem przewodnim jesienno-zimowej kolekcji była estetyka i twórczość amerykańskiego reżysera Davida Lyncha. Atmosferę pokazu podkreślała mroczna muzyka, a bardzo charakterystyczna scenografia dodała pikanterii.


Podstawowym założeniem kolekcji było zderzenie przeciwieństw, które możemy zauważyć w kolorystyce projektów. Mroczna paleta czerni, ciemnej czerwieni i szarości zderzyła się z jaskrawymi odcieniami zieleni, żółtego i pomarańczowego. Wszystko doskonale zespalały metaliczne tkaniny i różnorodne wzory. Zestawienia kolorowych motywów takich jak szewron i kwiaty jeszcze bardziej wpłynęły na ciekawy graficzny efekt. Na tkaninach pojawiły się również nadruki i hafty o kształcie narzędzi, które znajdowały się w każdym z jego filmów Davida Lyncha.

Zderzenie przeciwieństw było również w kroju i formie sylwetek. Ponadgabarytowe płaszcze i kurtki z obszernymi kołnierzami, rozkloszowane spódnice oraz gorsety stawiały czoła pikowanym garniturom o klasycznym kroju, dopasowanym golfom, wzorzystym garniturom, sukienkom czy moherowym kompletom. Wszystkie elementy garderoby łączymy ze sobą warstwowo, spódnice na garnitury, gorsety na golfy i bluzy.

Oceniając charakter całej kolekcji uznamy iż, nie jest to z pewnością łatwa do noszenia garderoba, choć dla wiernych fanów marki raczej nie będzie to przeszkodą.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności