Kenzo - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Projektanci marki Kenzo - Carol Lim i Humberto Leon doskonale wiedzą, jak sięgać po inspiracje, jednocześnie tworząc niebanalną modę. Tematem przewodnim wiosenno-letniej kolekcji jest ochrona naszej planety. Zgromadzonych gości na pokazie przywitał awatar, który przemówił do nich z wielkiego ekranu. "Planeta B nie istnieje. Chrońcie to, co jest cenne" - brzmiała jego sugestia, wyraźnie nawołująca do ochrony środowiska.


Podstawowym założeniem kolekcji było zderzenie przeciwieństw, które możemy zauważyć w kolorystyce projektów. Mroczna paleta czerni, granatu i szarości zderzyła się z błękitem, bielą i pudrowym różem. Wszystko doskonale zespalały tkaniny i różnorodne wzory. Zestawienia kolorowych motywów jeszcze bardziej wpłynęły na ciekawy graficzny efekt.

Zderzenie przeciwieństw było również w kroju i formie sylwetek. Na paryskim wybiegu pojawiły się graficznych desenie zapożyczone z lat 60., sportowe akcenty z lat 80. oraz ponadgabarytowe kroje denimu i minimalistyczne sukienki popularne w latach 90.. Kolekcja wiosna-lato 2015 marki Kenzo to połączenie kalifornijskiego luzu i japońskiego street fashion, stąd też wśród propozycji projektantów pojawiły się skate’owskie projekty m.in.:  luźne szerokie spodnie, rozkloszowane dżinsowe spódnice i mocno przeskalowane okrycia wierzchnie. Wśród najbardziej charakterystycznych detali znalazły się suwaki, które pojawiały się na marynarkach, płaszczach i długich sukienkach.

Oceniając charakter całej kolekcji uznamy iż, nie jest to z pewnością łatwa do noszenia garderoba, choć dla wiernych fanów marki raczej nie będzie to przeszkodą.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności