Kenzo - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Projektanci marki Kenzo - Carol Lim i Humberto Leon doskonale wiedzą, jak sięgać po inspiracje, jednocześnie tworząc niebanalną modę. Tematem przewodnim wiosenno-letniej kolekcji jest ochrona naszej planety. Zgromadzonych gości na pokazie przywitał awatar, który przemówił do nich z wielkiego ekranu. "Planeta B nie istnieje. Chrońcie to, co jest cenne" - brzmiała jego sugestia, wyraźnie nawołująca do ochrony środowiska.


Podstawowym założeniem kolekcji było zderzenie przeciwieństw, które możemy zauważyć w kolorystyce projektów. Mroczna paleta czerni, granatu i szarości zderzyła się z błękitem, bielą i pudrowym różem. Wszystko doskonale zespalały tkaniny i różnorodne wzory. Zestawienia kolorowych motywów jeszcze bardziej wpłynęły na ciekawy graficzny efekt.

Zderzenie przeciwieństw było również w kroju i formie sylwetek. Na paryskim wybiegu pojawiły się graficznych desenie zapożyczone z lat 60., sportowe akcenty z lat 80. oraz ponadgabarytowe kroje denimu i minimalistyczne sukienki popularne w latach 90.. Kolekcja wiosna-lato 2015 marki Kenzo to połączenie kalifornijskiego luzu i japońskiego street fashion, stąd też wśród propozycji projektantów pojawiły się skate’owskie projekty m.in.:  luźne szerokie spodnie, rozkloszowane dżinsowe spódnice i mocno przeskalowane okrycia wierzchnie. Wśród najbardziej charakterystycznych detali znalazły się suwaki, które pojawiały się na marynarkach, płaszczach i długich sukienkach.

Oceniając charakter całej kolekcji uznamy iż, nie jest to z pewnością łatwa do noszenia garderoba, choć dla wiernych fanów marki raczej nie będzie to przeszkodą.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto