Kenzo - kolekcja męska jesień-zima 2016/17

Przy tworzeniu kolekcji męskiej jesień-zima 2016/17 projektanci marki Kenzo - Carol Lim i Humberto Leon czerpali inspiracje z licznych podróży do Japonii. "Podczas naszych licznych wizyt w Japonii w ostatnich latach staraliśmy się jak najlepiej zbadać wszystkie aspekty społeczne kraju. Kochamy jedzenie, język, architekturę, a zwłaszcza zdolność ludzi zmierzających ku przyszłości, podczas gdy zawsze szanują przeszłość. Mamy też szczęście być świadkami wielu wyjątkowych koncertów, podziwiać wież pomiędzy muzykami i oddanymi ich fanami. Nasza kolekcja jest odą do fanów naszych idoli z przeszłości i teraźniejszości. Aby przekazać pozytywności, która przenika przez tłum na koncercie. To jest po prostu muzyka, która nas łączy." - tak opisali swe inspiracje projektanci Carol Lim i Humberto Leon.


Na paryskim wybiegu pojawiły się zarówno płaszcze czy komplety z typowym pasem kimono, różowa paleta inspirowana rumieniącymi się w słońcu drzewami kwitnącej wiśni dająca odzieży historyczny wydźwięk, jak i ozdoby na szyję typu chokers z symbolami pokojowymi znanymi zarówno z lat 70. Flower Power, jak i ery punk - umiłowanej kontrkultury Kenzo Takada.  Kolekcja składa rowniez hold założycielowi marki poprzez kaligraficzny jego podpis umieszczony na bluzach, z ktorych słynie francuski dom mody.

Propozycje marki na sezon jesień-zima 2016/17 utrzymane są w intensywnych kolorach, czerwonym, różu, kobalcie żółcieni. Pojawiło się też wiele abstrakcyjnych wzorów inspirowanych psychodelicznymi printami szczególnie na garniturach, koszulach, spodniach, kurtkach i dzianinowych swetrach.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto