Kufry Louis Vuitton „Les Courtisans” - podróż w czasie

Les Courtisans” to krótki film opowiadający historię kufrów Louis Vuitton. „Podróż” została przedstawiona w formie animowanej linii czasu, na której oznaczone zostały najważniejsze projekty stworzone przez francuski dom mody od czasów jego powstania w XIX wieku aż do dziś.


Podobno kto raz kupił torbę sygnowaną nazwiskiem Louis Vuitton, pokocha je na zawsze. To symbol Francji i synonim luksusu. Nie ma na świecie osoby, która nie rozpozna magicznych inicjałów LV, zdobiących torby, walizki, portfele i szereg innych akcesoriów.

Młodego Louisa zatrudniono jako praktykanta przy produkcji skrzyń do pakowania bagaży podróżnych. Uruchomienie w 1837 r. pierwszej linii kolejowej we Francji, rozpoczęło erę podróży. Vuitton specjalizował się w składaniu i pakowaniu wymyślnych sukien do skrzyń z drewna topolowego. Był w tym tak dobry, że... stał się ulubionym „pakowaczem” ówczesnej cesarzowej Francji.

Pomysłowy Vuitton szybko dostrzegł, że wypukłe, duże torby podróżne są po prostu nieporęczne i niepraktyczne. A podróże stawały się masowe.... Nic więc dziwnego, że pierwsze kufry autorstwa Louisa Vuittona – wiklinowe i lekkie – wzbudziły niemałą sensację. Wymyślenie płaskiej, nieprzemakalnej i łatwej do układania w pociągu walizki zrewolucjonizowało sposób podróżowania, czyniąc go po prostu wygodniejszym.

Tajemnicą sukcesu Louisa Vuittona od początku była niezwykła rzetelność, jakość na najwyższym poziomie i wierność tradycji.


 


 


 


 


 


 


 


Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności