La Femme Prada Intense i L'Homme Prada Intense - intensywne oblicza kobiety i mężczyzny

Zapachy marki Prada powstały w efekcie olfaktorycznych analiz. Punktem wyjścia dla kompozycji La Femme Prada Intense i L’Homme Prada Intense był zamysł, aby wykorzystać długotrwałą obsesję marki na punkcie płci społeczno-kulturowej i umieścić ją pod perfumeryjną lupą. Zagłębiając się w samą esencję męskiej i damskiej tożsamości, zapachy objawiają spotęgowane rzeczywistości, swoją jeszcze większą kompleksowość i wzmocnioną płynność. Wysokiej jakości składniki – dodano, zwielokrotniono, przemieszano lub szczegółowo przebadano na nowe sposoby, uzyskując kombinacje nut, które jeszcze bardziej podkreślają niezliczone oblicza kobiety i mężczyzny Prada w jednej intensywnej wersji, definiowanej wyłącznie poprzez swoją unikatowość.


"Nie można igrać z perfumami. One są tym, czym są. Trzeba dotrzeć do ich sedna" - Muccia Prada


Film

Film reklamowy, ukazujący zapachy La Femme Prada Intense i L’Homme Prada Intense, umieszcza widzów w surrealistycznej scenerii, w której młode talenty: Mia Goth, Mia Wasikowska, Dane DeHaan i Ansel Elgort pozują przed obiektywem Stevena Meisela. Fotograf prezentuje ich wewnątrz zwielokrotnionych warstw spotęgowanej rzeczywistości. Wyruszamy w pryzmatyczną podróż pośród ruchomych części i powiązanych ze sobą przestrzeni – od chiaroscuro do światła i od wizji monochromatycznej do kalejdoskopu.
To, co rozpoczyna się jako oszczędna wizualna narracja przeobraża się wkrótce w bogaty i płynny spektakl, uwydatniający obecność klasycznych kodów marki: płatków kwiatowych, struktury saffiano, czarno-białych podłóg w szachownicę. Elementy te przywodzą na myśl intensywność zapachów i zabierają nas do epicentrum świata Prady.


La Femme Prada Intense - dla Niej

La Femme Prada Intense to dogłębne eksplorowanie najbardziej tradycyjnego olfaktorycznego tropu w zapachu damskim. Jest nim kwiat. W samej istocie kwiatowych doznań nutę tę zaczyna charakteryzować namiętny, niemal orientalny aspekt, który emanuje gwałtowną zmysłowością. 
Intensywność kompozycji uzyskano poprzez uwydatnienie nut w sercu kompozycji: tuberoza została zwielokrotniona, podczas gdy sowitą dozę Ylang-Ylang  wzmocniła dodatkowo obecność paczuli. W tym bujnym kwiatowy asamblażu esencja kobiety Prada wyłania się z zapachu, który przywołuje jej nieuchwytne zmienne cechy i osobliwości.


L’Homme Prada Intense - dla Niego

L’Homme Prada Intense wyolbrzymia ideę dialogu między składnikami. Tworząc skomplikowany efekt niby-labiryntu, myriady szlaków tej kompozycji wywołują złożone wielowarstwowe doznania. Nuty zapachu kolidują ze sobą i zarazem toczą dialog, aby wyrazić skomplikowaną męską tożsamość.
Intensywne nuty ambrowe i paczula przecinają swoje ścieżki w obliczu wyrafinowanego irysa. Wprowadzenie bobu tonka nadaje kompozycji wietrzny, orientalny wymiar u schyłku nuty głowy. Dzięki swym obfitym akordom ten dynamiczny męski zapach odrzuca stereotypy sztywnych kategorii i odzwierciedla wielowymiarowy charakter mężczyzny Prada.


Design

Stanowiąc dwie indywidualnie części pewnej całości, flakony i opakowania zewnętrzne zapachów La Femme Prada i L’Homme Prada raczej się dopełniają niż ze sobą kontrastują. Wykorzystując klasyczny i symboliczny repertuar środków wyrazu Domu, La Femme Prada Intense stanowi obiekt, w którym podkreślono precyzyjne elementy struktury i palety. Kultowy efekt Saffiano nawiązuje do skóry, którą marka wykorzystywała od samego początku swego istnienia, czyli od 1913 roku. Niby-skórzana powłoka w zmysłowym bordowym kolorze otacza półokrągły tył flakonu. Wtóruje jej design prostego, wytłaczanego opakowania  zewnętrznego. 
Bursztynowe szkło tego najbardziej architektonicznego w formie flakonu podkreśla egzotyczny charakter zapachu. Wewnętrzne lustro odbija świało i przywodzi na myśl wielowymiarową naturę kompozycji i marki Prada.

#lafemmeprada
#lhommeprada
#pradaintense
#pradafragrances


Gama i ceny:

La Femme Prada Intense
35 ml / 339 PLN
50 ml / 469 PLN
100 ml / 625 PLN

L'Homme Prada Intense
50 ml ml / 325 PLN
100 ml ml / 459 PLN
150 ml ml / 575 PLN

Zapachy La Femme Prada Intense i L'Homme Prada Intense dostępne są wyłącznie w perfumeriach Douglas.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności