Louis Vuitton - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Kolekcja Marca Jacobsa dla domu mody Louis Vuitton na sezon wiosna-lato 2014 była pożegnalną kolekcją zaprezentowaną podczas Paris Fashion Week. Czarne pióra, koraliki, wstążki i misterne hafty stanowią wspaniałą ozdobę dla przezroczystych bluzek, sukienek i skórzanych ramonesek, którym projektant nadał codziennego stylu łącząc je z dżinsami. Połączenie czarnego blasku z casualową stylistyką wypadło naturalnie i bezpretensjonalnie. Projektant zaprezentował nam najbardziej charakterystyczne style w historii mody - od sukienek utrzymanych w stylu lat 20-tych, poprzez punkowe lata 70-te, stylu grunge lat 90-tych do współczesnej awangardowej sylwetki show girls, której niemal każdy element garderoby zdobiły niesamowite ilość koralików i cekinów.


Eleganckie, bogato zdobione kreacje w czerni zestawione zostały z rajstopami zadrukowanymi czcionką Louis Vuitton autorstwa Stephena Sprouse’a.,natomiast ozdobione cekinami marynarki i topy połączono z denimem, a na sportowych bluzach z cyframi umieszczono pagony z piór i aplikacje z koralików.

To idealne pożegnanie na miarę Mistrza - nostalgiczne, smutne i utrzymane w żałobnym klimacie z odrobiną prowokującej dekadencji.

"Kolekcję na sezon wiosna-lato 2014 dedykuję tym kobietom, które mnie inspirują, i które mają w sobie showgirl." - oświadczył Marc Jacobs. - "Dla każdej showgirl, która jest w nas.

Wśród nich wymienił m.in. Lizę Minnelli, Kate Moss, Madonnę, Judy Garland, Katie Grand, Emmanuelle Alt, Jane Birkin, Sofię Coppolę, Dianę Vreeland, Juliette Gréco oraz Françoise Hardy.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności