Louis Vuitton - kolekcja męska jesień-zima 2013/14

Męska kolekcja domu mody Louis Vuitton na sezon jesień-zima 2013/14 zainspirowana została podróżą w Himalaje, a w szczególności położonym we wschodniej ich części Królestwem Bhutanu. Mając na uwadze fakt, iż Bhutan jest jedynym miejscem na świecie, gdzie śnieżne pantery i tygrysy swobodnie przecinają ludzkie ścieżki, Kim Jones – odpowiadający za męskie kolekcje i pracujący pod artystyczną dyrekcją Marca Jacobsa – wybrał irbisa jako motyw przewodni jesienno-zimowej kolekcji.


Charakterystyczny wzór centkowanej sierści łączy poszczególne sylwetki kolekcji pojawiając się na tradycyjnych, dwurzędowych płaszczach, krótkich kurtkach, wykończeniach kołnierzy czy wykonanych z norek płaszczach. Postać śnieżnego leoparda, zaprojektowanego przez braci Chapman, zdobi również dzianinowe swetry, poszetki, krawaty oraz eleganckie muchy.

Zaprezentowane na wybiegu projekty spójnie łączą tradycję ze współczesnością, doskonałe krawiectwo i sylwetki lat 50. z elementami odzieży alpinistów, minimalizm z przepychem. Nietypowe zestawienie podkreśla dodatkowo wykorzystanie elementów wspinaczkowej uprzęży jako pasków czy ozdób skórzanych toreb. Typowo sportowe motywy zestawiono z wywodzącymi się z tradycji symbolami Bhutanu – między innymi pasami i kratami zdobiącymi narodowe stroje oraz tkaninami, które uszlachetniono w najlepszych angielskich przędzalniach. Metalowe, nierzadko wykończone skórą karabińczyki oraz liny wspinaczkowe to nie jedyne nawiązanie do inspiracji Himalajami – wiele płaszczy i kurtek wykończono guzikami wykonanymi z kamieni pochodzących z rozciągających się na ponad 2,5 tysiąca kilometrów szczytów.

Stonowaną kolorystykę zdominowaną przez czerń, szarość i beż przełamują intensywne pomarańcze i czerwienie, a także zabawne, pełne przepychu nadruki stworzone w ramach motywu "Garden in Hell” przez wspomnianych już braci Chapman. Ich antropomorficzne zwierzęta oraz fantazyjne wzory zdobią nie tylko eleganckie, wieczorowe stroje, ale również akcesoria – torby, buty czy spinki zdobiące klapy marynarek.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności