Louis Vuitton - kolekcja męska wiosna-lato 2016

Kolekcja męska domu mody Louis Vuitton zainspirowana jest globalizacją. "Moda jest jak język, który bezpośrednio utożsamiamy z kulturą i tradycjami danego kraju" – powiedział Kim Jones, dyrektor artystyczny męskich kolekcji, którego podobnie jak Donatellę Versace, Vivienne Westwood i Neil Barretta inspirują podróżami po świecie. Południowo-wschodnia Azja, Indonezja, Myanmar, Laos, Birma, Kambodża, Tajlandia czy Kambodża to tylko niektóre kraje wymienione przez Jones, z których czerpał natchnienie i łączy swoje modowe sugestie z oczami zachodniego turysty.


Elementy amerykańskiej Ivy League wymieszał z klasycznymi japońskimi motywami i umieścił je na kurtkach Varsity w postaci haftowanych żurawi. Prosta linie tradycyjnych strojów Tajlandii, a szczególnie grupy etnicznej Lahu przerobił za pomocą współczesnego języka na styl sportowy. Rezultatem jest bardzo elegancka mieszanka w ciągłej sekwencji odniesienia wzrokowego różnych kultur, tworząc tym samym spójny styl globalny, w którym łączą się różnice w oryginalny, wyrafinowany look.

Na pokazie kolekcji na sezon wiosna lato 2016 można było zobaczyć połyskujące materiały, krzykliwe kolory czy mocne akcesoria, jak również nieśmiertelne klasyki w postaci prostych płaszczy czy nieskomplikowanych krojów.

Panowie w tym sezonie nie stronią od bogatej kolorystyki na bazie intensywnie błyszczących odcieni - soczystej czerwieni, granatu, indygo, zieleni - idealnie komponujących się z czernią i kością słoniową.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto