Louis Vuitton - kolekcja męska wiosna-lato 2016

Kolekcja męska domu mody Louis Vuitton zainspirowana jest globalizacją. "Moda jest jak język, który bezpośrednio utożsamiamy z kulturą i tradycjami danego kraju" – powiedział Kim Jones, dyrektor artystyczny męskich kolekcji, którego podobnie jak Donatellę Versace, Vivienne Westwood i Neil Barretta inspirują podróżami po świecie. Południowo-wschodnia Azja, Indonezja, Myanmar, Laos, Birma, Kambodża, Tajlandia czy Kambodża to tylko niektóre kraje wymienione przez Jones, z których czerpał natchnienie i łączy swoje modowe sugestie z oczami zachodniego turysty.


Elementy amerykańskiej Ivy League wymieszał z klasycznymi japońskimi motywami i umieścił je na kurtkach Varsity w postaci haftowanych żurawi. Prosta linie tradycyjnych strojów Tajlandii, a szczególnie grupy etnicznej Lahu przerobił za pomocą współczesnego języka na styl sportowy. Rezultatem jest bardzo elegancka mieszanka w ciągłej sekwencji odniesienia wzrokowego różnych kultur, tworząc tym samym spójny styl globalny, w którym łączą się różnice w oryginalny, wyrafinowany look.

Na pokazie kolekcji na sezon wiosna lato 2016 można było zobaczyć połyskujące materiały, krzykliwe kolory czy mocne akcesoria, jak również nieśmiertelne klasyki w postaci prostych płaszczy czy nieskomplikowanych krojów.

Panowie w tym sezonie nie stronią od bogatej kolorystyki na bazie intensywnie błyszczących odcieni - soczystej czerwieni, granatu, indygo, zieleni - idealnie komponujących się z czernią i kością słoniową.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności