Louis Vuitton - kolekcja męska wiosna-lato 2018

Inspiracją do kolekcji "Archipelago", zaprojektowanej przez Dyrektora Artystycznego Kolekcji Męskich Louis Vuitton Kima Jonesa, była książka Judith Schalansky "Atlas wysp odległych. Pięćdziesiąt wysp, na których nigdy nie byłam i nigdy nie będę", ale także sama idea podróży, przemieszczanie się z miejsca do miejsca, doświadczanie różnych kultur i cywilizacji.


Podróżowanie z wyspy na wyspę, zmiana otoczenia, znalazły odzwierciedlenie w bardzo różnorodnym charakterze tej kolekcji, nasyconym elementami z różnych miejsc. Powstał jakby archipelag wpływów. Hawajskie egzotyczne printy miksują się ze sportowymi sylwetkami i mocnymi graficznymi nadrukami. Wyraźne nawiązania do sportów ekstremalnych, widoczne w dopasowanych spodniach i topach, kontrastują ze swobodniejszą konstrukcją koszul, marynarek i płaszczy. Dzięki temu niektóre elementy kolekcji "podróżują" wręcz wokół ciała, nawiązując do DNA marki. W kolekcji użyto lekkich, nowoczesnych tkanin, praktycznych i funkcjonalnych w podróży.

Myśl przewodnia kolekcji – łączenie i przenikanie się różnych wpływów i elementów – jest również widoczna w akcesoriach. Na wybiegu zadebiutował "Monogram Split", będący połączeniem kultowego wzoru Monogramu w dwóch kontrastujących kolorach, oddzielonych widocznym szwem. W torbach podróżnych pojawia się nowy uchwyt, nawiązujący do tych tradycyjnie używanych w kufrach podróżnych. Monogram pojawia się też w dwóch nowych odcieniach – kobaltowym "Pacific" i połyskującym "Reflect", a także w wersji "Monogram Outdoor", inspirowanej sportami, z elementami wprost nawiązującymi do ekwipunku służącego do nurkowania, wspinaczki, czy windsurfingu.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności