Louis Vuitton - kolekcja wiosna/lato 2014

Pokaz francuskiego domu mody Louis Vuitton na sezon wiosna/lato 2014 był pożegnalnym pokazem Marca Jacobs, który jako projektant marki odchodzi z domu mody Louis Vuitton. Po prezentacji kolekcji na Paris Fashion Week prezes koncernu LVMH, Bernard Arnault, potwierdził ostatnie doniesienia o odejściu projektanta z domu mody. Pokaz najnowszej i tym samym ostatniej kolekcji Marca Jacobsa, zakończył się owacjami na stojąco samego Arnault. Rozstanie z najcenniejszą marką nie oznacza jednak rozstania z francuskim koncernem dóbr luksusowych. 1/3 wartości marki Marc Jacobs wciąż należy do LVMH.


Kolekcja Marca zaprezentowana została pośród dekoracji znanych z ostatnich kilu pokazów marki. Tak widowiskowego pożegnania nikt się nie spodziewał. Całe wydarzenie było doskonałym przypieczętowaniem 16 lat pracy amerykańskiego projektanta dla Louis Vuitton. Pojawiły się: paryska fontanna znana z pokazu kolekcji jesień-zima 2010/11, winda z "Nocnego Portiera" jesien-zima 2011/12, karuzela wiosna-lato 2012, stary dworcowy zegar jesień-zima 2012/13, ruchome schody wiosna-lato 2013 i hotelowy korytarz z ostatniego pokazu na sezon jesien-zima 2013/14. Troszkę wiele tego wszystkiego jednak równowagę udało się zachować dzięki kolekcji Marca Jacobsa utrzymanej w klasycznej czerni.

"Kolekcję na sezon wiosna-lato 2014 dedykuję tym kobietom, które mnie inspirują, i które mają w sobie showgirl." - oświadczył Marc Jacobs.

Pokaz kolekcji otworzyła naga Edie Campbell, której ciało zostało ozdobione czarnymi literami zaprojektowanymi przez Stephena Sprouse'a – jednego z artystów, z którymi Jacobs współpracował przez ostatnie lata.

Czarne pióra, koraliki, wstążki i misterne hafty stanowiły wspaniałą ozdobę dla przezroczystych bluzek, sukienek i skórzanych ramonesek, którym projektant nadał codziennego stylu łącząc je z dżinsami. Połączenie czarnego blasku z casualową stylistyką wypadło naturalnie i bezpretensjonalnie. Projektant zaprezentował nam najbardziej charakterystyczne style w historii mody - od sukienek utrzymanych w stylu lat 20-tych, poprzez punkowe lata 70-te, stylu grunge lat 90-tych do współczesnej awangardowej sylwetki show girls, której niemal każdy element garderoby zdobiły niesamowite ilość koralików i cekinów. Głowy modelek zdobiły wielkie pióropusze.

To było pożegnanie na miarę Mistrza - nostalgiczne, smutne i utrzymane w żałobnym klimacie z odrobiną prowokującej dekadencji.

Teraz nasuwa się jedno podstawowe pytanie - "Kto zastąpi Marca Jacobsa i czy będzie to gody następca". Wiemy jedno - zastąpienie niezwykle kreatywnego twórcy ready-to-wear Louis Vuitton będzie wyjątkowo trudne.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Cala kolekcja jest niesamowita,a caly pokaz jest jak bajka
 
Mariana Szymanska | 05.10.2013 | 20:11

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności