Louis Vuitton - pokaz kolekcji damskiej Cruise 2018

Pokaz najnowszej kolekcji Louis Vuitton Cruise 2018 odbył się w japońskim Kioto. Duch podróży, chęć odkrywania wyjątkowych miejsc oraz oryginalnej sztuki, są od zawsze bliskie filozofii Louis Vuitton. Tegoroczny pokaz kolekcji Cruise odbył się w wyjątkowej scenerii muzeum Miho, zaprojektowanego przez I.M.Pei – autora piramidy znajdującej się na dziedzińcu paryskiego Luwru.


Muzeum zostało oficjalnie otwarte w 1997 roku, a jego architektura i niezwykły design idealnie wpisują się w krajobraz tego miejsca. Budynek Miho jest schowany pomiędzy drzewami w ukrytej dolinie, do której prowadzi spektakularny tunel oraz futurystyczny most. To wyjątkowe miejsce jest domem dla ponad 2 tysięcy dzieł sztuki. Łączy w sobie egzotykę z nowoczesnością, a jego niesamowite otoczenie zabiera nas do bajkowej scenerii. Po raz pierwszy w historii muzeum, na jego terenie odbyło się tak wyjątkowe wydarzenie.

Przeniesienie francuskiej "Art de vivre" Louis Vuitton do Japonii – kraju, który od wieków ma wyjątkowy szacunek do otaczającej go natury – to połączenie nowoczesności z przepiękną historią, będące punktem wyjścia do kolekcji Cruise 2018.

Cruise Louis Vuitton to równowaga pomiędzy tradycją szlachetnej cywilizacji, a współczesnością, połączenie futuryzmu z poezją krajobrazów Japonii, romans pomiędzy tętniącym życiem wielkich miast, a zachwycającą naturą.

"To miejsce natychmiast mnie zainspirowało. Po pustyni i Palm Springs, oceanie i Rio, chciałem pokazać zupełnie inny krajobraz, sprawić, by odbiorcy zanurzyli się w morzu zieleni. Razem z wybitnym architektem I.M.Pei, kontynuujemy niezwykłą podróż, która idealnie wpisuje się w historię Louis Vuitton. Cruise 2018 przeniesie nas w świat zachwycającej natury i unikalnej wizji architektonicznej" – mówi Nicolas Ghesquière.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto