Marc Jacobs - kolekcja damska wiosna-lato 2013

Dominującym motywem w kolekcji Marca Jacobsa na wiosnę-lato 2013 są kontrasty - biel połączona z czernią, beżem, błękitem i czerwienią oraz wszechobecne paski. Wzory i fasony w kolekcji przywołują na myśl lata 60. Wzory, podobnie jak i fasony, na które zdecydował się projektant także nawiązują to tamtych lat, ale sposób w jakie połączył jest już nawiązaniem do współczesności.


Centralna postacią wiosenno-letniej kolekcji Marca Jacobsa została Edie Sedgwick, amerykańska aktorka i modelka ikona Nowego Jorku lat 60. Jej styl był zderzeniem wrodzonej i naturalnej nonszalancji oraz precyzyjnych geometrycznych krojów. Pasy, kratki czy psychodeliczne zawijasy pokrywały garnitury, suknie maxi i kombinezony. Przy okazji Jacobs nawiązał do ikony lat 60., autorki minispódniczki, Mary Quant, proponując mini wersję mini co w praktyce bardziej przypomina tunikę noszoną bez spodni.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności