Max Mara - kolekcja jesień-zima 2015/16

Podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody, swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień zima 2015/16 zaprezentowała włoska marka Max Mara, słynąca z luksusowych kreacji ready-to-wear. Marka po raz kolejna konsekwentnie podąża za wypracowanym wizerunkiem, pełnym prostych, minimalistycznych form.


Dyrektor kreatywny marki Ian Griffiths tym razem sięgnął po inspiracje do Hollywood. Fascynująca aktorka Marilyn Monroe została muzą projektanta Max Mara. "Ikona stylu" to termin, który w dzisiejszych czasach jest stanowczo nadużywany. Jednak Marilyn Monroe, jest niewątpliwie ikoną stylu - z jej stylu ubierania, fryzury, makijażu, sposobu poruszania czerpie się inspiracje, jak w przypadku kolekcji jesienno-zimowej domu mody Max Mara.

Marilyn widziana oczami Griffiths, to nie rozrywkowa seksbomba, którą znamy, ale inteligentna i samotna kobieta ubierająca się klasycznie z powściągliwą elegancją. Stąd też w kolekcji znajdziemy miękkie kaszmirowe płaszcze z klasyką Max Mary w kolorze karmelowym, portowe kurtki, sukienki i spódnice ołówkowe wykonane ze szczotkowanej wełny, pikowane kurtki, spódnice i bluzy oraz swetry. Na mediolańskim wybiegu pojawił się nawet sweter w norweskie wzory, w którym gwiazda została uwieczniona w 1962 roku na słynnej fotografii wykonanej przez George Barris, podobnie jak okulary z filmu "Jak poślubić milionera".

Stonowane kolory dopełniła szeroka krata, a skórzane torby – nowość marki – oddały biznesowy look. Krótko mówiąc, klasa sama w sobie.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności