Miss Dior - "It's Miss, Actually" - nowy film ukazujący historię kultowego zapachu

Francuski dom mody Dior prezentuje nowy film promujący zapach Miss Dior ukazujący nam po raz kolejny wyjątkową historię kultowego zapachu. Miss Dior jest ponadczasową bohaterką maki, która z piękna uczyniła swe przeznaczenie i znak rozpoznawczy. Miss Dior powstała, jako zapach Couture za sprawą twórcy, który w 1947 roku chciał po prostu stworzyć perfumy, które będą tak urocze jak projektowane przez niego suknie.


Warto przypomnieć iż inspiracją dla stworzenia zapachu była siostra Christiana Diora, Catherine, członkini francuskiego ruchu oporu ww czasie wojny, za co w 1944 roku została osadzona w obozie koncentracyjnym Ravensbrück. Katarzyna wróciła po roku, kompletnie wyczerpana, ale za to pełna życia i pragnień. To po niej Miss Dior odziedziczyła miłość do wolności, a przygody bohaterki, noszone są z pasją w jej sercu.

Dziś Miss Dior ma nadal wyjątkowo wyrafinowany i zdecydowany zapach, boski i ponętny. François Demachy, twórca perfum marki Dior, odkrywa kolejne oblicza Miss Dior oraz komponuje różne wariacje na jej temat, wyobrażając sobie rytuał kąpieli swej bohaterki i przedstawiając go z domieszką poezji. Miss Dior wie, jak odrodzić się z rozmachem. Miss Dior to świat pełen niespodzianek, do odkrycia oczami porywającej, młodej kobiety. Zapach eleganckiej, radosnej, młodej kobiety. Kobiety zakochanej.

"It's Miss, Actually" jest dziełem fotografa i reżysera wideoklipów muzycznych Antona Corbijna. Bohaterką filmu jest Natalie Portman, wspaniała aktorka i olśniewająca kobieta o ujmującej osobowości, muza zapachu Miss Dior.

W tle filmu słyszymy romantyczny utwór Janis Joplin "Piece of My Heart".
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto