Miu Miu - kolekcja wiosna-lato 2016

Miuccia Prada co sezon wyznacza kierunek w światowej modzie zarówno tworząc kolekcje dla domu mody Prada, jak i Miu Miu. Nie bez powodu nazwano ją prawdziwym fenomenem, jej nazwiska znają chyba wszyscy, nawet ludzie, którzy nie interesują się modą. Marka Miu Miu została założona w roku 1992 przez Miuccię Prada. Na próżno jednak szukać połączeń klasycznej Prady z nowym "dzieckiem" Miucci. Miu Miu to awangardowa moda stworzona dla młodych kobiet - dowcipna, stylowa, elegancka, oryginalna, ciekawa.


Kolekcja na sezon wiosna-lato 2016, jak zwykle utrzymana jest w stylu retro. Tweedowe płaszcze, kurtki, żakiety czy ołówkowe spódnice o długości midi, pokryte są kratą vichy, która praktycznie nie wychodzi z mody. Niegdyś kojarzona przede wszystkim z flanelą i klasą robotniczą, dziś stanowi uosobienie miejskiego stylu i sportowej elegancji.

Obok pudełkowych form okryć wierzchnich znajdziemy wełniane sweterki, skórzane mięsiste kurtki, kolorowe, futrzane etole, suknie jedwabne, tiulowe spódnice, fartuszki, bluzki ozdobione misternymi falbankami czy szmizjerki bez rękawów spod których wystają niczym nadmuchane powietrzem rękawy.

Większość printow i motywów wygląda jak zaczerpnięte z lat 60. i 70. Miuccia z przymrużeniem oka bawi się warstwami, nakładając cienkie halki i babcine podomki na swetry i sukienki.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności