Mr. Burberry - nowy zapach dla mężczyzn

Brytyjski dom mody Burberry prezentuje nowy zapach dla mężczyzn - Mr. Burberry, który powstał z inspiracji słynnym czarnym trenczem Burberry oraz atmosferą Londynu, miasta kontrastów i przeciwieństw. Jest tradycyjny, ale jednocześnie śmiały, elegancki, jednak nie staroświecki. Doskonale oddaje nastrój współczesnego mężczyzny. Współczesny, lecz klasycznie brytyjski w swej strukturze, Mr. Burberry emanuje nowoczesną i niezwykle męską zmysłowością.


Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Kompozycja zapachowa to przede wszystkim świeży grejpfrut z odrobiną uwodzicielskiego estragonu, oraz aromatycznego kardamonu, które składają się na nuty głowy. W nutach serca pojawiają się liście brzozy, gałka muszkatołowa i drzewo cedrowe. Wetiwer, drzewo guaiac oraz drzewo sandałowe składają się na nuty bazy.

Nuta głowy: grejpfrut, bylica draganek, kardamon
Nuta serca: liść lipy, gałka muszkatołowa, drzewo cedrowe
Nuta bazy: wetiwer, drzewo guaiac, drzewo sandałowe

Zapach Mr. Burberry dostępny w flakonach o pojemności 150 ml, 100 ml, 50 ml i 30 ml. Butelka jest hołdem dla legendarnego, czarnym płaszczu Burberry, jego wysokiej jakości, rzemiosła, stylu i ponadczasowej estetyki. Projekt flakonu przywołuje na myśl klasyczne elementy płaszcza: zakrętka przypomina unikatowe guziki, a zawiązana odręcznie kokardka została wykonana z angielskiej gabardyny, upamiętniając materiał wynaleziony ponad 100 lat temu przez Thomasa Burberry.

Kampanii promującej zapach towarzyszy 3 minutowy film, który wyreżyserował Steve McQueen, zdobywca Oskara i twórca takich filmów jak "Hunger", "Shame" i "12 Years a Slave". W filmie oglądamy intymne chwile z życia pewnej pary. W role uwodzicielskiego przystojniaka wcielił się muzyk i aktor Joshua Whitehouse, a jego piękną towarzyszką jest modelka Amber Anderson.

"Film został nagrany na taśmie o formacie 70mm. Było to dla nas wielkie przeżycie, gdyż tych kamer jest około sześciu na całym świecie. W stworzonym przeze mnie filmie chciałem wyrazić szczególnie zmysłowe chwile dwojga kochanków. Coś co jest bardzo kameralne i zarazem wyjątkowe" - powiedział Steve McQueen, reżyser filmu.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto