Oscar de la Renta - kolekcja jesień-zima 2015/16

Kolekcja Oscar de la Renta jesień-zima 2015/16 to pierwsza kolekcja domu mody po śmierci wielkiego projektanta, a zarazem debiut Petera Coppinga w roli nowego dyrektora kreatywnego. Objecie stanowiska dyrektora kreatywnego przez Petera Coppinga to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla projektanta, który wiąże się również z wielką odpowiedzialnością. Tego dnia spoglądały na niego tysiące wielbicieli kunsztu Oscara de la Renty, żona zmarłego projektanta Annette de la Renta, przyjaciele oraz krytycy - jedni życzyli mu sukcesu, inni czekali na potknięcie, a sam Peter Copping napisał krotki list umieszczony na siedzeniach zaproszonych gości, w którym wyznał:


"Jestem niezmiernie dumny, że zostałem wybrany na stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Oscar de la Renta" - napisał Copping w listach - "Niestety wiele rzeczy nie idzie zgodnie z naszymi planami i nigdy nie miałem przyjemności pracować z Oscarem, czego głęboko żałuję. Teraz prezentuję, moją pierwszą kolekcję i mam nadzieję, że jest zarówno częścią dziedzictwa Oscara, a jednocześnie rozpoczyna nowy rozdział w domu mody."

Pierwsza kolekcja Petera Coppinga pełna jest elegancji i wdzięku. Projektant podobnie, jak jego poprzednik skupił się na wieczorowych sukienkach i koszulach. Casualowe propozycje marki to czarno-biała interpretacja klasyków domu mody. Dominują w niej żakiety z mocno zaznaczoną talią, płaszcze, ołówkowe lub trapezowe spódnice, eleganckie bluzki z żabotem oraz idealnie skrojone kostiumy. W tej części kolekcji znajdziemy również golfy, futrzane, długie płaszcze oraz spódnice. Zachowawczym krojom towarzyszą misternie wykonane zdobienia i dopracowane detale, które z pozornie oczywistych projektów czynią niepowtarzalne i ekskluzywne kreacje. Bankietowe sukienki to przede wszystkim kwieciste motywy, majestatyczne tafty, koronki czy tiule wzbogacone o różnorodne desenie, misterne hafty i bogatą kolorystykę od czerni i bieli po fuksje, szafir, burgund czy złoto.

Biorąc pod uwagę iż projektant miał zaledwie trzy miesiące na odnalezienie się w nowej roli i przygotowanie debiutanckiej kolekcji, z całą pewnością możemy przyznać iż egzamin zdał pierwszorzędnie. Ciekawi jesteśmy czy Peter Copping będzie w swoich kolekcjach kontynuował wizje i ducha założyciela domu mody, bo przecież nikt inny na świecie nie umiał tak sprawić, że kobieta czuje się najpiękniejsza na świecie, jak Oscar de la Renta, napisała na swoim Instagramie Karlie Kloss tuż po pokazie ostatniej, wiosenno-letniej kolekcji projektanta. I trudno się z nią nie zgodzić. Kolekcje ulubieńca Anny Wintour to definicja elegancji i gracji. Choć stworzył swoje imperium w 1965 roku jego wyczucie stylu zupełnie się nie zmieniło, jego ubrania są wyjątkowe, szykowne i ponadczasowe.

Czekamy na kolejne kolekcje Coppinga dla domu mody Oscar de la Renta.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności