Oscar de la Renta - kolekcja wiosna-lato 2014

Oscar de la Renta to specjalista w podkreślaniu kobiecości. Obecny na rynku od 1965 uszczęśliwia kobiety niepowtarzalnymi projektami. Kolekcja wiosenno-letnia 2014 to kwintesencja wysokiego krawiectwa. Amerykański projektant szuka w historii mody najbardziej wyrafinowanych elementów, by później w subtelny sposób wykorzystać je w swoich kolekcjach. Najnowsza utrzymana jest w stylu retro. Znajdziemy w niej klasyczne sylwetki z lat 40., 50. i 80., zarówno w linii casulowej, bankietowej czy też wieczorowej.


Casualowe propozycje marki to czarno-biała interpretacja klasyków projektanta. Dominują w niej kostiumy w pepitkę, sukienki i żakiety z mocno zaznaczoną talią, płaszcze, wąskie, ołówkowe spódnice, szydełkowe sukienki oraz projekty, w których rękawy i kołnierze zostały ozdobione koronką. Zachowawczym krojom towarzyszą misternie wykonane zdobienia i dopracowane detale, które z pozornie oczywistych projektów czynią niepowtarzalne i ekskluzywne kreacje. Bankietowe sukienki to przede wszystkim kwieciste motywy, różnorodne desenie i bogata kolorystyka od moreli, turkusu, żółci, po róż i miętę. Większość z nich została zachowana w stylu lat 50-tych, który projektant umiłował sobie szczególnie. Bogactwo detali i precyzja haftów sprawiają, że projektant do dziś jest jednym z najbardziej pożądanych twórców mody bankietowej.

Ostatnia część kolekcji to zawiera całą gamę sukien wieczorowych wykonanych na najwyższym poziomie, od kwiecistej sukni bohaterki "Downton Abbey", do pełnej objętości, tiulowej kreacji.

Stroje de la Renty, to niewymuszona elegancja, dla każdej z kobiet, które czując się pięknie, chcą również pięknie wyglądać.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności